Србина славе у Риму /видео/

© AP Photo / Gregorio BorgiaСрпски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић
Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија, 1920, 06.01.2022
Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић спасао је Лацио у 20. колу Серије А, у којем је његова екипа ремизирала са Емполијем резултатом 3:3.
Милинковић-Савић је још једном показао зашто је најбољи везиста Европе, пошто је био најзаслужнији за то што је Лацио освојио барем бод.
Он је учествовао у сва три гола своје екипе, са два поготка и једном асистенцијом.
Први гол на мечу постигао је Ћиро Имобиле у 14. минуту на асистенцију репрезентативца Србије, а тада је предност гостију смањена на 1:2.
Милинковић-Савић је изједначио у 66. минуту, али је клуб из Рима примио још један гол.
Домаћин је пропустио прилику да изједначи у 87. минуту пошто је Имобиле промашио пенал, да би на коначних 3:3 поставио популарни СМС у 93. минуту утакмице.
После 20 одиграних кола Лацију не цветају руже, пошто се налази тек на осмој позицији табеле Серије А.