Савршено вече Партизана – Обрадовићева војска срушила Тренто у престоници

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 12.01.2022
Кошаркаши Партизана савладали су Тренто резултатом 97:65 (27:8,25:22, 22:23, 23:12) у оквиру деветог кола Еврокупа.
Нову одличну партију за Партизан отворио је Кевин Пантер који је на старту донео предност, а добро га је у наредном нападу испратио и Ален Смаилагић.
Није прошло ни пет минута меча, а Пантер је већ дао шест поена и црно-бели су имали предност 10:2.
Кошаркаши Трента нису успевали да уђу боље у меч као што је случај током целе сезоне с обзиром на то да имају само једну победу.
Сјајан сегмент у игри Партизана био је тај што су одлично контролисали и офанзивну и дефанзивну игру, а то је довело до резултата 27:8 на крају прве деонице.
Јан Мадар наставио је добар низ црно-белих у другој четвртини коју је отворио тројком, а онда је Тренто коначно успео да направи мини серију, која ипак није могла да угрози Партизан.
Уз звуке сирене нову тројку погодио је Грегор Глас, а у наредном нападу сјајним закуцавањем испратио га је Балша Копривица.
Готово прекопирана четвртина Партизана и велика предност на крају првог полувремена 52:30.
Нису играчи Трента проналазили концентрацију и решење ни на почетку треће деонице. Партизан је одмах наметнуо ритам украденом лоптом, након чега су лако решавали нападе Пантер и Лесор.
Покушавао је Тренто да се врати шутем за три поена, али и поред четири успешна шута нису успели да угрозе београдски тим.
На десет минута до краја Партизан је водио 74:53.
Потпуно разиграно ушли су црно-бели у последњу деоницу, а маестралну шутерску рапсодију наставио је Трифуновић.
Одбрана је и даље била на завидном нивоу, па је тако било јасно да Партизан само чека крај меча.
На крају деветог кола Еврокупа Партизан је уписао нову победу резултатом 97:65.
Најбољи у црно-белом дресу, а и на целом мечу био је Јан Мадар са 18 поена, три скока и четири асистенције, а пратили су га Далас Мур и Кевин Пантер са једним поеном мање.
На страни Трента екипу је предводио Андреа Мецаноте који је постигао 15 поена, четири скока и две асистенције.