Српски рукометаш Богдан Радивојевић  - Sputnik Србија

Страшна утакмица Србије на старту Европског првенства!

Мушка рукометна репрезентација Србије победила је Украјину 31:23 (17:11) на почетку Европског првенства у Мађарској и Словачкој.
Изабраници Тонија Ђероне, упркос великом проблему са зараженим играчима вирусом корона, одиграли су квалитетан меч и показали су да ће имати шта да кажу и против Хрватске и Француске.
Најефикаснији у победничком тиму био је Кукић са седам голова, пет је постигао Радивојевић, четири Ђукић, а по три Пешмалбек и Шотић.
Само две селекције избориће пласман у наредну фазу, што значи да ће наши рукометаши морати да победе једног од два фаворита, Триколоре или Каубоје, уколико желе да наставе такмичење.
Наредни меч Србија игра против Хрватске у суботу у 20.30.
Српски рукометаши били су на нивоу од старта утакмице. Посебно расположени били су Кукић и Шоштић, и предност је брзо расла.
Прва смо се одмакли на плус два, затим плус три, а до полувремена предност је износила чак шест голова - 17:11.
Кукић је био непогрешив у првом полувремену (шест од шест), а треба споменути и младог голмана Бомаштара који је био сјајан међу стативама.
Ништа српски рукометаши нису препуштали случају. У другом полувремену одржавали су предност и висок ниво рукомета, и Украјина није имала шансе.
До краја дуела није се постављало питање победника и Србија је заслужено уписала тријумф на старту Шампионата.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
19:29 13.01.2022
60’ - 31:23 - крај утакмице!
19:23 13.01.2022
57’ - 31:21 - Цупара сигуран
Ближимо се крају меча, Србија ће остварити победу на старту такмичења.
19:19 13.01.2022
54’ - 30:19 - Петар Ђорђић прецизан
Одлична акција, а затим и реализација.
19:18 13.01.2022
53’ - 29:18 - сјајна интервенција Цупаре
Цупара је заменио Бомаштара који је одрадио одличан посао у првом полувремену.
19:14 13.01.2022
50’ - 29:17 - нови гол Радивојевића
Газимо! Сјајан рукомет наших играча, дуго нисмо видели овакву изведбу од српских рукометаша.
19:11 13.01.2022
48’ - 27:16 - Радивојевић с крила!
Трећи гол нашег десног крила.
19:08 13.01.2022
46’ - 26:16 - Петар Ђорђић!
На празан гол, са целог терена.
19:07 13.01.2022
45’ - 25:16 - Ђукић погађа
Српски рукометаш Дарко Ђукић - Sputnik Србија
Крило Србије постиже четврти гол на утакмици.
19:06 13.01.2022
44’ - 24:16 - одлична контра Србије
Пешмалбек погађа после сјајне истрчане контре.
19:02 13.01.2022
39’ - 23:14 - Бомаштар одлично брани
Зауставио је нови ударац. На другој страни Милосављевић доноси Србији великих девет голова предности, 23:14.
18:57 13.01.2022
37’ - 21:14 - Ђукић погађа из пенала
Наши рукометаши наставили су у истом ритму. Украјинци имају два играча мање.
18:55 13.01.2022
36’ - 20:14 - Марсенић прецизан
Марсенић погађа, а затим узвраћа Горига.
18:54 13.01.2022
34’ - 19:12 - гол Сретеновића!
Сјајан скок-шут нашег рукометаша.
18:50 13.01.2022
31’ - 17:11 - почело је друго полувреме!
18:35 13.01.2022
30’ - 17:11 - крај првог полувремена!
Јако квалитетно полувреме Србије. Кукић је најефикаснији са шест голова, прати га Шоштић са четири, а одличан је и голман Бомаштар.
18:34 13.01.2022
29’ - 17:11 - страшни Лазар Кукић!
Има шест од шест из игре!
18:31 13.01.2022
26’ - 14:10 - нови гол Пешмалбека
Одржавамо убедљиву предност. Поново је погодио српски пивот.
Ипак, Украјина преко Артеменка смањује, 14:10.
18:28 13.01.2022
25’ - 13:8 - гол Пешмалбека!
Сјајан напад Србије, без голмана. Наш пивотмен је погодио и први пут имамо пет голова предности.
18:26 13.01.2022
24’ - 12:8 - Марсенић искључен
Намерно је играо ногом. Страшна одбрана Бомаштара! Бриљира српски голман.
18:25 13.01.2022
22’ - 12:8 - четврти гол Кукића