Партизан слави Лидеја – црно-бели уз доста муке славили у Подгорици

© Фото : АБА лига - СЦ ДербиАлен Смаилагић и Жељко Обрадовић - КК Партизан
Ален Смаилагић и Жељко Обрадовић - КК Партизан - Sputnik Србија, 1920, 15.01.2022
Кошаркаши Партизана победили су на гостовању Студентски Центар 93:83 у утакмици 16. кола АБА лиге.
Изабраници Жељка Обрадовића нису бриљирали, мучили су се већину меча против аутсајдера из Подгорице, али су на крају ипак успели да сломе отпор противника.
Кључни кош постигао је Зек Лидеј на 66 секунди до краја. Партизанов Американац погодио је тројку за +4 и (86:82) и тај кош сломио је отпор противника.
Лидеј је затим погодио и два слободна бацања, те је Партизан заслужено дошао до 13. победе у сезони.
Најефикаснији у победничком тиму био је Пантер са 17 поена, Мур је убацио 15, Аврамовић 14, а Лидеј и Лесор 12 поена. Код домаћина бољи од осталих био је Камењаш са 20 поена и 12 скокова.
Утакмица је отворена у добром ритму, екипе су биле расположене и из минута у минут смењивале су се у предности.
Домаћин је нешто боље финиширао четвртину и резултатом 24:22 отишло се на кратку, петоминутну паузу.
Током друге деонице стање на терену је било слично. Ниједна екипа није успела да дође до осетније предности и на полувремену резултат је био 43:41.
Студентски центар боље је отворио трећу четвртину, после два минута игре имао је осам поена предности (52:44), али Партизан је имао спреман одговор и Пантера и Мура ухватио је прикључак.
Ипак, екипа из Црне Горе боље је завршила трећи период и пред последњих десет минута игре имала је шест поена предности - 67:61.
Црно-успели су да се консолидују у четвртој четвртини и овај период игре добили су са великих 32:16. У завршници је одговорност преузео Зек Лидеј, а претходно су Пантер и Мур држали Партизан у игри.
Партизан има скор 13-2, док је Студентски Центар на 5-9.