Футсалери Србије - Sputnik Србија

Дебакл Србије против Украјине

Мушка футсал репрезентација Србије изгубила је од Украјине 6:1 (4:0) у другом колу Европског пренства у Холандији.
Наши репрезентативци одиграли су изузетно лошу утакмицу, далеко испод очекивања и сада је пласман у четвртфинале готово немогућа мисија.
Србија је у првом колу поражена од Португалије 4:2, а у последњем игра против селекције домаћина Холандије.
Да ће ово бити слаба утакмица могло је да се наслути по старту. Већ у другом минуту Украјинци су извели добру акцију и преко Зварича дошли су до предности, 0:1.
Само четири минута касније на семафору је било 0:2. Васић је постигао аутогол и Србија је била у великом проблему.
Нападали су наши репрезентативци, покушавали, али Украјина се изузетно добро бранила и знала је да казни сваку грешку.
У петнаестом минуту постигли су и трећи гол. Лебид је шутирао, Абакшин се нашао на правом месту и само је проследио лопту иза леђа Момчиловића.
Србија је имала иницијативу, али Рамић, Пршић, Петров и Коцић нису имали решење за покретљиву одбрану противника.
Утисак је био да ће се на паузу отићи са три гола предности Украјине, али онда је уследио још један шок.
Чернијавски је у последњем минуту првог полувремена снажним шутем савладао српског голмана и на семафору је било 0:4.
У другом полувремену Србија је била бољи ривал на терену, али то није успела да покаже и на семафору.
Бриљирао је голман Украјине Кирило Ципун и једноставно српски играчи нису имали решење за одличну одбрану противника.
У завршници смо и ризиковали, играли без голмана како би дошли до утешног гола и то нас је коштало. Примили смо још два гола и на минут и по до краја резултат је био невероватних 0:6.
Ипак, успели смо да постигнемо један гол, стрелац је био Томић на 60 секунди до краја, али тешко ће овај погодак нешто значити.
Србију за пет дана очекује дуел са Холандијом, а утакмицу против Украјине могли сте да пратите уз Спутњик.
16:12 23.01.2022
Крај!
Пораз Србије од Украјине.
16:09 23.01.2022
40’ - 1:6 - гол Томића
У последњем минуту гол за нашу селекцију. Утешни.
Тајм-аут Украјина.
16:08 23.01.2022
39’ - 0:6 - овога пута погодак на празан гол
Оно што нису успели у претходном нападу, јесу сада.
Србија је играла без голмана како би постигла утешни погодак...
16:07 23.01.2022
39’ - 0:5 - Украјинци промашили празан гол
Сада смо имали и среће. Лопта је побегла футсалеру Украјине.
16:05 23.01.2022
37’ - 0:5 - пречка Ракића
Једноставно немамо ни срећу.
16:01 23.01.2022
34’ - 0:5 - дебакл Србије
Пети гол Украјине. Одлична контра и рутинска реализација. Стрелац је Зварич.
15:57 23.01.2022
33’ - 0:4 - добра одбрана Момчиловића
Умало пети гол Украјине. Српски голман одбранио је ударац Абакшину.
15:54 23.01.2022
31’ - 0:4 - Србија пред поразом
Никако гол да постигнемо. Пораз ћемо претрпети, али важно је и да се постигне који гол због гол разлике на крају групне фазе.
15:46 23.01.2022
27’ - 0:4 - ударац Алексића
Ишао је право у Ципуна и голман Украјине је без проблема реаговао.
15:40 23.01.2022
25’ - 0:4 - опсада гола Украјине!
Две велике шансе, али голман Украјине чини чуда... Кирило Ципун је све скинуо.
Нова одбрана Ципуна. Томић га је погодио у груди.
15:37 23.01.2022
24’ - 0:4 - шанса за Ракића!
Голман Украјине одбранио је 1-на-1. Велика прилика за нашу селекцију.
15:33 23.01.2022
22’ - 0:4 - срећа за Украјину
Била је ово одлична шанса за Томића, али није успео лепо да захвати лопту.
Ударац Ракића, а затим контра Украјине и одбрана Момчиловића.
15:31 23.01.2022
21’ - 0:4 - почело је друго полувреме
Добра интервенција Момчиловића на старту другог периода. Затим је Рамић шутирао поред стативе.
15:15 23.01.2022
Крај првог полувремена!
Четири гола заостатка наших футсалера после првих 20 минута игре.
Србија је пре сусрета била фаворит, али оно што је приказала у првом полувремену је у рангу нижеразредних селекција.
15:13 23.01.2022
20’ – 0:4 – нови гол Украјине...
Поново јефтино. После изведеног корнера футсалер Украјине послао је оштру лопту ка голу Србије и она је завршила иза леђа Момчиловића.
15:10 23.01.2022
18’ – 0:3 – Коцић непрецизан
Немоћна Србија у првом полувремену. Слаби напади, безопасни, лопта углавном иду поред стативе.
15:05 23.01.2022
16’ – 0:3 – шут Петрова поред стативе
Покушао је српски футсалер, али ударац му је завршио поред десне стативе.
15:03 23.01.2022
15’ – 0:3 – нови гол Украјине...
Абакшин се нашао на правом месту, поставио је стопало и скренуо лопту у мрежу Србије.
14:58 23.01.2022
13’ – 0:2 – Пршић поред гола
Напада Србија, игра се углавном испред гола Украјине, али за сада без поготка наших репрезентативаца.
14:56 23.01.2022
12’ – 0:2 – велика шанса за Украјину
Сјајна транзиција из одбране у напад, али на срећу лопта је отишла поред стативе.