Звезда кроз драму до победе у Љубљани!

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 24.01.2022
Кошаркаши Црвене звезде победили су Цедевити у 17. колу АБА лиге у Љубљани резултатом 83:82 (28:28, 15:15, 22:21,18:18)
Црвено-бели и играчи Цедевите отворили су на обе стране меч тројкама.
Звезда је константно држала прикључак за домаћом екипом која је чувала предност од четири поена разлике на средини прве четвртине.
Дејан Давидовац изјендачио је на 14:14, али је са друге стране поново Цедевиту до предности довео Мелвин Еџам.
Проблеми за црвено-беле почели су после корака Остина Холинса, када Јака Блажић лако даје кош, а за њим и Зек Огуст.
Вратила се Звезда преко Николе Ивановића и неколико лоших напада Цедевите. Бранко Лазић погађа тројку за изједначење и на крају прве деонице је резултат био 28:28.
Појачали су играчи Звезде одбрану у другој четвртини и предност је била на њиховој страни после поена Холинса.
Међутим потпуна егал утакмица играла се преосталих осам минута, истакли су се Огњен Добрић и Огњен Кузмић, али је и са друге стране одбрана била добро постављена.
На крају првог полувремена све је било као и на почетку, нерешено 43:43.
Дуго се чекало, али разиграо се Никола Калинић који одлично отвара трећу деоницу. Иако није имао велику подршку код саиграча, Калинић је наставио да решета кош Цедевите и упорно доносио нову предност.
Са друге стране, домаћи тим имао је Огуста који је био фантастичан у офанзивним скоковима и успевао да константно прети црвено-белима.
Серија грешака уследила је на обе стране, али је ипак Звезда са минималном разликом отишла на паузу 65:64.
Неизвесно је било и у последњих десет минута. Црвено-бели су држали предност али уз доста грешака.
Лазић је дао нову тројку, али је Цедевиту и даље спашавао Огуст. Егал утакмица играла се све до два минута пред крај утакмице када је Цедевита поново направила разлику.
Јогиј Ферел погодио је за три после лошег напада Звезде, али се Ивановић пробудио у правом тренутку и минут пред крај смањио предност домаће екипе.
Холинс је поново дао тројку за црвено-беле, а потом је извео фантастичну блокаду над Огустом.
Ивановић је фаулиран и Звезда је преко слободних бацања повела на седам секунди пред крај утакмице, а на крају и славила резултатом 83:82.
Холинс је донео победу Звезди и био најбољи у тиму са 18 поена, четири скока и две асистенције, док је са друге стране сјајну утакмицу одиграо Блажић са 21 поеном, чак 11 скокова и пет асистенција.