Футсалери Русије - Sputnik Србија

Русија разбила Хрватску на Европском првенству!

Футсалери Русије победили су Хрватску резултатом 4:0 у другом колу Европског првенства.
Русија је уписала и другу победу у два меча на Европском првенству, након што је претходно декласирала Словачку са 7:1, док је Хрватска забележила први пораз након победе над Пољском (3:1).
Зборнаја сада има шест бодова и готово сигурно ће са прве позиције у четвртфинале првенства, што ће и озваничити уколико од 20.30 Пољска не победи Словаке.
Играче утакмице био је невероватно Артјом Антошкин са два гола, чиме је дошао до цифре од пет на Евру.
Руси су одлично ушли у дуел, а Хрвати су већ у другом минуту направили велику грешку.
Матошевић је због старта над Робињом добио црвени картон, а Руси су искористили играча више и већ минут касније преко Антошкина дошли до 1:0.
Велики притисак Русије наставио се и после постигнутог гола, па је на полувремену било огромних 3:0, а предност је могла да буде убедљивија.
Паулињо је мајсторски реализовао контру у 12. минуту, а Чишкала на 45 секунди до одласка на паузу повисио на 3:0.
На, како се испоставило, коначних 4:0 поставио је Антошкин у 26. минуту.
Антошкин је другим поготком уписао укупно пети у две утакмице и био му је потребан још један како би дошао до новог хет-трика, али је у неколико наврата када је могао да форсира био несебичан.
То се није исплатило Русима, који су у последњих десет минута мало и попустили и иницијативу у неколико наврата препустили противницима.
Ипак, промене резултата није било.
У последњем колу, које је на програму 29. јануара од 14.30, Хрватска игра против Словачке, а Русија против Пољске.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Дуел из Амстердама могли сте да пратите уживо уз Спутњик:
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
19:09 25.01.2022
Крај!
Убедљива и силна победа Русије над Хрватском – 4:0!
19:01 25.01.2022
36' Све мање времена за Хрвате
Русија више не "запиње" толико. Победа је већ извесно у њиховим рукама, као и прво место на табели, сем ако не дође до чуда до краја групне фазе.
Хрватска има још мало времена да барем да почасни гол.
18:49 25.01.2022
31' Буђење Хрватске
Неколико солидних прилика и напада, али голман Путилов углавном ни не мора да реагује.
18:44 25.01.2022
29' Тотална контрола
Није доминација само на семафору, већ и на терену. Пре меча Руси нису били толики фаворити колико показује однос снага у претходних скоро пола сата активне игре.
18:41 25.01.2022
26' Нови гол, Антошкин доминира!
Лукетин је покушао да покрене напад Хрватске, али му је намеру омео Нијазов, који му је одузео лопту и додао је Антошкину, који је пред собом имао празну мрежу. Антошкинов пети гол на шампионату, а уколико да још један вечерас то ће му бити други хет-трик заредом!
4:0!
18:34 25.01.2022
24' Напади на обе стране
Обе репрезентације су офанзивно кренуле у другом полувремену. По неколико прилика на обе стране, али нема промене резултата.
18:28 25.01.2022
Почело је друго полувреме
18:14 25.01.2022
Крај 1. полувремена
18:13 25.01.2022
20' Гооооол – 3:0!
На 45 секунди до краја полувремена имамо и трећи гол. Комбинација Давидова и Чишкале је разбила одбрану Хрвата у два потеза, а на крају је Чишкала био тај који је послао лопту порд Лукетина. 3:0!
18:07 25.01.2022
17' Све по старом
Русија напада, Хрватска се брани... И даље је 2:0.
17:55 25.01.2022
12' Русија дуплирала предност!
Феноменална акција Руса! Паулињо је пресекао лопту противнику, додао је до Соколова, а он је вратио Абрамову. Лопта стиже до Паулиња, који је био окренут леђима ка голу, али је успео да из те позиције превари Чекола и да матира Лукетина!
2:0 за Русију!
17:49 25.01.2022
8' Напала и Хрватска
Ударац Новака са дистанце одлази поред гола. Успели су Хрвати да упуте пар шутева, али се генерално „играју Викторије“ на њиховој половини.
17:44 25.01.2022
7' Русија не попушта
Напада Зборнаја свим снагама. Хрвати се бране добро, углавном блокирају ударце противника, али немају одговор.
17:38 25.01.2022
3' Гол, води Русија!
Артем Антошкин са дистанце сјајним ударцем постиже први гол на мечу, а укупно четврти на турниру! Он је тренутно први стрелац ЕП.
1:0!
17:35 25.01.2022
2' Повредио се Робињо, Хрват искључен!
Матошевић је добио искључење због старта над Робињом! Он неће моћи да се врати у утакмицу, а Хрватска ће два минута бити са играчем мање, или барем док (ако) не прими гол.
Матошевић је прво добио жути, али је картон затим промењен у цвени!
17:33 25.01.2022
1' Притисак Русије
Моментално након почетка утакмице Русија креће у напад. Већ неколико удараца ка голу Хрвата, али су то углавном били промашаји, уз једну сјајну одбрану голмана Лукетина.
17:32 25.01.2022