Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Шок за грчког гиганта – историјска победа Црвене звезде у Евролиги!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Олимпијакос резултатом 76:72 и први пут у историји Евролиге однели тријумф из Пиреја, након четири пораза у низу.
Црвено-бели су победом у 23. колу Евролиге Олимпијакосу уједно нанели и први пораз на домаћем терену ове сезоне, пошто су Грци претходно имали 9/9.
Ово је Звезди била осма победа у 20 мечева, док су црвено-бели из Пиреја уписали осми неуспех, а српски тим је такође забележио и другу победу над великаном из Грчке, којег су савладали и у Београду раније ове сезоне.
Изабраници Дејана Радоњића сјајно су ушли у дуел, а пре свега им је добра одбрана донела предност од чак десет поена средином прве деонице.
Међутим, одговор Пирејаца стигао је муњевито, па не само да се фаворизовани домаћин вратио у меч већ до краја деонице, већ је и повео, али је на крају било 21:22 после поена Лазаревића.
Серија Звезде догодила се и у другој четвртини, али се Олимпијакос није предавао.
Добром резултату црвено-белих из Београда највише су допринеле украдене лопте, којих је било чак осам крајем друге четвртине.
На полувремену је после неколико промашаја са обе стране у последњем минуту било – 36:37.
Звезда се у Пиреју претплатила на добре почетке четвртина, па је тако било и у трећој, када је после уводних поена Ларенцакиса уследија нова серија српског тима.
Ипак, сценарио је био исти као и у првој и другој деоници – Олимпијакос је углавном преко транзиције, али и добре игре у рекету, успео да одговори.
Звезда у завршници треће четвртине није бриљирала и мучила се да постигне поене, али је муке прекинуо Калинић тројком која је била довољна за – 52:56.
Иако је шампион Србије имао +8 попчетком четврте четвртине, било је јасно да ће Олимпијакос, као и у свим претходним тренуцима утакмице, успети да се врати у дуел.
Изабраници Јоргоса Барцокаса су убрзо дошли до само три поена заостатка, највише захваљујући Слукасу и Везенкову.
Међутим, аматерске грешке домаћина су коштале прилике да меч уведе у драму, пошто је Звезда са неколико лаких поена у контри отишла на +7 на 46 секунди до краја, а онда мирно привела меч крају.
Најбољи у победничком саставу био је Огњен Добрић са 14 поена, четири асистенције и две украдене лопте.
Калинић је имао 12 поена, пет скокова и четири асистенције, Митровић је додао осам поена уз седам скокова, док је по осам поена и ухваћених лопти имао Вајт.
На другој страни једини двоцифрени су били Саша Везенков са 20 и Костас Слукас са 18 поена.
У наредном колу, које се игра 1. фебруара, Звезда дочекује Милано, док Олимпијакос дан касније гостује Реалу у Мадриду.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик:
21:46 27.01.2022
Крај!
Победа Звезде у Пиреју, прва у историји!
21:40 27.01.2022
40' Последњи минут!
Везенков не погађа тројку, а Фал греши и црта контру Звезди! Добрић закуцава, на је на +7 (67:74) на 46 секунди до краја!
Судије после тајм-аута домаћина нешто гледају и већају... Чека се да се утакмица настави.
Дорси не погађа тројку, хвата лопту Волтерс!
Вајт не погађа, Слукас поентира на другој страни (69:74) и фаулира Митровића.
Митровић погађа оба слободна бацања на 6,2 секунде до краја – 69:76.
Слукас погађа тројку у последњој секунди, 72:76.
21:39 27.01.2022
39' Звезда има +5!
Митровић се сјајно сналази поред горостасног Фала и погађа за два, а затим Ларенцакис жури и не погађа из рекета. Нажалост ни Звезда не успева да искористи свој напад, па чак ни после офанзивног скока, јер је Вајт промашио зицер.
На минут до краја – 67:72.
21:38 27.01.2022
38' Напето!
Везенков погађа, Радоњић тражи тајм-аут, а онда Калинић успева да надмудри комплетну одбрану противника и погоди за 65:68. Фал је у наредном нападу уништио Кузмића под обручем, а Вајт затим погађа за два у последњим секундама напада после сјајне асистенције Калинића.
Слукас је једва добацио шут за три и на два минута до краја је 67:70.
21:34 27.01.2022
36' Олимпијакос смањио заостатак
После тајм-аута пада тројка Ларенцакиса, Ивановић погађа само једно слободно бацање, а онда Слукас погађа кош-фаул. Митровић после незгодног паса успева да изнуди фаул Везенкова, али Ивановић не погађа тројку – 63:66.
21:29 27.01.2022
35' Звезда на +8!
После дуго времена поени Ивановића и веома битна тројка која одводи Звезду на +7. Слукас смањује на -4, али иду нови поени Калинића, овог пута из окрета, за 57:63. Вокап губи лопту, Ивановић је краде и поентира у контри! Тајм-аут Барцокаса – 57:65!
21:25 27.01.2022
32' Тврд почетак 4/4
После минут и по без поена у последњој деоници имамо поене Митровића, али одмах и одговор Ларенцакиса. Нема поена ни на једној, после изгубљене лопте Волтерса, ни на другој страни, после промашаја Ларенцакиса за три поена... Остаје 54:58.
21:19 27.01.2022
Крај 3. четвртине
Сличан сценарио као у првој деоници. Одлична игра Звезде и предност, али муњевит одговор Олимпијакоса.
На срећу по црвено-беле из Београда у последњем нападу свог тима у четвртини Калинић погађа тројку, а Олимпијакос се не сналази најбоље и Дорси прави кораке.
Пред улазак у последњих десет минута – 52:56!
21:16 27.01.2022
29' Калинић има три фаула
Јако лошу нападачку игру Звезде прекинуо је Лазић тројком и својим првим поенима, али гости нису успели да се одбране од горостасног Мустафе Фола. Калинић затим прави трећу личну грешку (50:53).
21:14 27.01.2022
27' Серија Грка
Звезда је неко време чувала +8 добром одбраном, али није успевала да постигне нове поене и додатно се удаљи. То је казнио грчки тим серијом 4:0 преко Слукаса и Везенкова, па је Радоњић затражио тајм-аут – 46:50.
21:08 27.01.2022
25' Тајм-аут Олимпијакос
Волтерс наставља серију Звезде која износи 7:0, али ускоро стиже одговор са друге стране, пошто је са дистанце прецизан Везенков. Калинић је прецизан са полудистанце, затим Лазић краде лопту Лазићу, а Кузмић лако поентира у контри. Тајм-аут Брацокас, резултат је 42:48!
21:06 27.01.2022
22' Звезда добро отворила друго полувреме
Прве поене у другом полувремену постиже Ларенцакис, али следи серија Звеезде. Тројка Добрића, а затим два поена Кузмића са линије пенала – 39:42.
20:59 27.01.2022
Почело је друго полувреме
20:44 27.01.2022
Крај 2. четвртине
Слукас погађа уз фаул, Добрић не успева да шутне на време и погодак му се не признаје, али Дорси не успева да погоди из немогуће позиције. У последњем нападу првог полувремена Ерон Вајт није погодио зицер на обручу, али је онда отворену тројку промашио Вокап.
Олимпијакос – Црвена звезда 36:37!
20:41 27.01.2022
18' Крадљивци из Београда
Звезда краде лопте на нереалном нивоу. Има их већ осам, што је више од просека по утакмици ове сезоне у Евролиги. После друге крађе Вајта исти играч и поентира – 33:37.
20:38 27.01.2022
16' Велика борба у Пиреју!
Звезда после тајм-аута домаћина долази до поена после украдене лопте Добрића и поена Вајта на обручу, али Вајт не успева да погоди тројку у наредном нападу. То кажњава Квинси Ејси тројком за изједначење – 31:31.
20:31 27.01.2022
14' Серија Звезде
После тачно два минута без поена стиже кош Холинса за изједначење. Олимпијакос наставља да се мучи у нападу, Калинић промашује оба слободна бацања, али после офанзивног скока погађа тројку за 26:29!
20:30 27.01.2022
12' Олимпијакос наставља да доминира
Олимпијакос сјајну игру из прве деонице преноси на другу, па наставља своју серију, која је на 16:2 после три поена Везенкова и два Мартина Одговор стиже од стране Митровића – 26:24.
20:19 27.01.2022
Крај 1. четвртине
Слукас погађа тројку у раној фази напада и Олимпијакос прави серију од 6:0, а проблеми за изабранике Дејана Радоњића су постали још већи, пошто је домаћин направио додатних 5:0 и повео (21:20).
Серију противника прекинуо је Лазаревић после офанзивног скока након свог промашаја, а у последњем нападу у четвртини Слукас и Везенков су промашили шутеве.
После првих десет минута у Пиреју – 21:22.
20:14 27.01.2022
8' Гости чувају предност
Звезда чува предност добром одбраном, пре свега. Имали су прилику београдски црвено-бели да оду и на двоцифрену предност поново након 10:20, али Калинић прави фаул у нападу у контри. Остаје 13:20.