Гол за Светско првенство – у последњој секунди продужетка! /видео/

© REUTERS / MARTON MONUSДетаљ са рукометне утакмице између Норвешке и Исланда
Детаљ са рукометне утакмице између Норвешке и Исланда - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2022
Мушка рукометна репрезентација Норвешке победом против Исланда 34:33 (27:27), у утакмици за пето место на Европском првенству, изборила је директан пласман на Шампионат света који ће се одржати наредне године у Шведској и Пољској. Норвежани су до тријумфа дошли поготком у последњој секунди продужетка.
Норвешка је пета најбоља селекција овогодишњег шампионата Старог континента, а до тог успеха дошли је захваљујући невероватној победи против Исланда.
У драматичној утакмици није било победника после 60 минута игре, те се ушло у додатних десет.
Тамо је стање било изједначено, Ислађани су у последњем минуту успели да дођу до изједначења (33:33), те је Норвешка имала последњи напад - напада за победу.
Лопта се није добро кретала, време је истицало и одговорност је преузео Рајнкинд. Ударцем са девет метара савладао је голмана Исланда и донео је Норвешкој пето место и директан пласман на Светско првенство.
Исланд је имао велику шансу да дође до тријумфа у последњим секундама регуларног дела утакмице, пошто је Норвешка ризиковала и последњи напад је играла без голмана.
То им се умало обило о главу јер су изгубили лопту и Исланд је имао шансу да шутем преко целог терена дође до победе.
Гађао је Елвар Јонсон, али лопта је отишла мало поред стативе и ушло се у продужетак. Тамо се десио већ виђен сценарио и Норвешка је славила.
Сада су на програму полуфиналне утакмице, у 18 часова играју Шпанија и Данска, а у 20.30 Француска и Шведска.
Данци демантовали да су наместили утакмицу: „Бесмислене оптужбе“
Карабатић режирао чудо – Француска добила изгубљену утакмицу и отишла у полуфинале
Скандал и преседан – зараженом Нишлији дозвољено да игра: „Проценили смо да сме“