Партизан прекинуо серију лоших резултата – рутинска победа у Новом месту

© Фото : АБА лига - Драго Перко - КркаКевин Пантер (КК Партизан) у дуелу против КК Крка
Кевин Пантер (КК Партизан) у дуелу против КК Крка - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2022
Кошаркаши Партизана победили су Крку у Новом месту 79:63 у 18. колу АБА лиге. Екипа Жељка Обрадовића прекинула је низ од два пораза заредом у свим такмичењима.
Црно-бели остварили су четрнаесту победу у регионалном такмичењу, исто колико има и Звезда, с тим што актуелни шампион има и две утакмице мање.
Партизан се нон-стоп налазио у предности, а отпор противника сломио је крај треће четвртине када је разлика отишла на +16, 56:40.
Најефикаснији у победничком тиму био је Балша Копривица са 15 поена, Пантер га је пратио са девет, а Смаилагић је постигао 10 поена уз осам скокова.
Код домаћина бољи од осталих био је Стипчевић са 12 поена, три асистенције и три украдене лопте.
Партизан је одлично ушао у утакмицу, од старта је наметнуо свој ритам и после десет минута игре имао је двоцифрену предност - 23:11.
Екипа Жељка Обрадовића одржавала је предност у другој деоници, с тим што је Крка мини серијом успела да спусти заостатак на једноцифрен, те се на паузу отишло са 39:30 за Партизан.
У наставку дуела Крка ниједном није успела да запрети, црно-бели су рутински одржавали предност и заслужено су уписали 14. победу.
Партизан у наредном колу чека Борац, док Крка гостује Студентском центру.
Тренер има један захтев за Јокића: „Рекао сам му већ милион пута...“
Радоњић после историје у Пиреју: „Велика победа, одбрана пресудила“
Јокић је други пут добио велико признање и опет је другачији од свих!