Давидовац носио Звезду до тријумфа над Морнаром

© Фото : АБА лига / Црвена звезда мтсДејан Давидовац
Дејан Давидовац - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2022
Кошаркаши Црвене звезде победили су Морнар – 81:74 у 18. колу АБА лиге, чиме су избили на прво место са утакмицом више у односу на Партизан. Црвено-беле је до трећег везаног тријумфа у свим такмичењима водио Дејан Давидовац који је утакмицу завршио са 18 поена.
Гости из Бара добро су отворили утакмицу и експресно су повели 5:0, али се домаћин са две брзе тројке Марковића и Добрића вратио, да би Гордић поентирао за ново вођство Морнара – 7:6.
Брзо се играло у тим тренуцима „пљуштале“ су тројке на све стране, да би на крају прве четвртине чета Дејана Радоњића имала плус три – 22:19.
Друга четвртина донела је наставак брзе и ефикасне игре, али су затим уследиле одличне одбране на обе стране, па је виђена егал борба и резултат је био 19:19, те је Звезда на одмор отишла резултатом 41:38.
Трећа четвртина била је тврда, разиграо се Вајт па је Дејан Радоњић био приморан да при вођству Звезде 46:41, после пет везаних поена гостију, затражи тајмаут.
Кратки предах користио је црвено-белиима који су направили серију 8:0, а њу је пресекао Јеремић који је после дриблинга погодио двојку.
До краја је Звезда стегла одбрану и успела је да слави у трећој деоници резултатом 20:12 што је било довољно да прилично растерећно уђе у одлучујућу четвртину.
Ипак, далеко од тога да су се ученици Дејана Радоњића опустили јер би то могло скупо да их кошта. Владимир Михаиловић био је изузетно расположен за игру, убацио је чак 26 поена, али није имао адекватну подршку осталих саиграча јер је Сеад Шеховић био следећи са 14 постигнутих поена.
У табору Црвено белих блистао је Дејан Давидовац који је за 17 минута проведених на паркету убацио 18 поена од чега чак четири тројке, следећи је био Бранко Лазић са 13 поена.
Предност Звезде достигла је у једном тренутку и огромних 15 поена – 75:60. На само два минута пре краја Звезда је имала плус осам – 77:69, али драма у финишу ипак није изостала. Морнар је успео да приђе на пет разлике 79:74.
Ипак, црвено-бели су успели да одбију тај напад и да на крају славе резултатом 81:74.
Била је то прва победа Звезде на домаћем терену у 2022. години, а Американац Нејт Волтерс уписао је јубиларни 100. наступ у црвено-белом дресу.