Данци се осветили Французима за пораз у Токију и окитили се бронзом

© AP Photo / Anna SzilagyiДанска рукомет
Данска рукомет - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2022
Репрезентација Данске освојила је бронзану медаљу на Еворпском првенству у Мађарској, након што је после драме и продужетка била успешнија од Француске резултатом 35:32 (29:29).
Данци, светски шампиони, успели су да се изборе за утешну награду у виду бронзе у Будимпешти, иако се очекивало да ће управо они и Французи водити битку за најсјајније одличје на турниру.
Олимпијски прваци из Токија пали су после драме и продужетка резултатом 35:32, а чињеница је да је у Будимпешти виђен атомски рукомет.
Свега шездесетак минута уочи утакмице за треће место на Европском првенство било је познато да најбољих шутер свих времена Микел Хансен неће моћи да помогне Данцима да се освете Французима за пораз из Токија са Олимпијских игара прошле године.
Повреда зглоба у двобоју са Шпанцима била је јача од жеље, али су Скандинавци на крилима Јакоба Холма, који је постигао чак десет голова успели да нокаутирају после продужетка Французе.
У регуларном делу Дика Мем је сачувао је „галске петлове“ у игри након што је постигао гол за изједначење 35 секунди пре краја –29:29.
Ипак, током десет минута продужетка чета Николаја Јакобсена је преко разиграног Расмуса Лаугеа који је постигао три гола у наставку, а само један у регуларном делу, успела је да „сломи“ Французе.
У томе су му помогли импресивни Холм, као и сјајни чувар мреже Никлас Ландин Јакобсен који се разбранио.
Данци су трећи, Французи се враћају кући без одличја, а велико финале у Будимпешти заказано је за 18 часова када ће снаге одмерити Шведска и Шпанија.
Детаљ са утакмице Шведска - Француска, Европско првенство рукомет - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2022
Завршница за инфаркт – Шведска против Шпаније за кров Европе! /видео/
Футсалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2022
Србија се победом опростила од Европског првенства
Детаљ са рукометне утакмице између Норвешке и Исланда - Sputnik Србија, 1920, 28.01.2022