Петорка Торонта у историји НБА, виђено и куцање сезоне /видео/

© AP Photo / Lynne SladkyДетаљ са НБА утакмице између Мајами Хита и Торонто Репторса
Детаљ са НБА утакмице између Мајами Хита и Торонто Репторса - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2022
Претходне ноћи у НБА лиги виђено је неколико занимљивих утакмица од којих је најузбудљивија била између Мајами Хита и Торонто Репторса због чак три одиграна продужетка.
На Флориди је виђена права плеј-оф утакмица, а победу је на крају однела екипа из Канаде – 124:120.
Мајами је био ослабљен и као такав одиграо је добар меч, али на крају ипак није успео да десеткован дође до тријумфа.
Први пут ове сезоне утакмица је отишла у чак три продужетка, а први пут откако постоји мерење времена у америчкој кошарци, односно од сезоне 1954-55, свих пет стартера једне екипе одиграло је 50 или више минута.
Фред Ванвлит, Гери Трент јуниор, Скоти Барнс, О-Џи Ануноби и Паскал Сијакам, стартери Торонта, провели су на паркету скоро 60 минута и тиме су ушли у историји НБА.
Дуел је био драматичан, а Торонто је први продужетак изборио слободним бацањима Барнса на три секунде до краја (100:100).
Током додатних пет минута екипе нису успеле да се одвоје и направе предност, те се ушло у други продужетак, у ком такође нисмо добили победника.
Кошаркаши су били на измаку снага и на срећу свих утакмица је била готова после трећег продужетка. Мајами није могао ништа да погоди у завршници Торонто је заслужено славио.
Најефикаснији код Репторса био је Трент са 22 поена, Барнс је постигао 22, Сијакам 21, Ануноби 20, а Ванвлит 19 поена.
Код домаћина бољи од осталих био је Џими Батлер са 37 поена, 14 скокова и 10 асистенција.

Закуцавања Џа Морента

Од занимљивих ствари претходне ноћи издваја се и ветрењача плејмејкера Мемфис Гризлиса, након што му је Џерен Џексон бацио пâс за „алеј-уп“.
Томе је претходила рампа Дезмонда Бејна, затим се отворила контра коју је Морент завршио на спектакуларан начин.
Иако су арбитри првобитно досудили фаул у нападу, чиме је поништен кош, преиначили су одлуку и закуцавање плејмејкера је уважено.

Клеј Томпсон када је најпотребније

Иако је на Флориди одиграно три продужетка, иако је Морент извео потез сезоне, очи Американаца биле су упрте у Сан Франциско где су Вориорси дочекали Нетсе.
Иако за Бруклин нису играли Џејмс Харден и Кевин Дурент, екипа из Њујорка пружила је јак отпор и на крају су Вориорси у последњим секундама ишчупали победу.
Кош којим је утакмица преломљена дело је Клеја Томпсона који се недавно вратио из тешких повреда, те је погодак још лепши знајући кроз шта је све прошао Американац.
Томпсон је кроз каријеру углавном био тај који је погађао када је Вориорсима било потребно и, иако је тек недавно заиграо након двоипогодишње паузе, поново је то учинио.
Природа се обнавља.

Без Срба

У ноћи иза нас играли су клубови за које наступају српски играчи, али није било и Срба. Немања Бјелица и Бобан Марјановић нису улазили у игру у победама Голден Стејта и Даласа.