Шпански тенисер Рафаел Надал са трофејом Аустралијан опена - Sputnik Србија

Надал је неуништив – после епске борбе победио Медведева и освојио 21. Гренд слем титулу!

Рафаел Надал освојио је Аустралијан опена, пошто је у великом финалу, после великог преокрета и пет сати борбе, победио Данила Медведева – 2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 7:5.
Шпански тенисер направио је један од највећих преокрета у новијој историји и победом је дошао до 21. Гренд слема у каријери, те сада има један више од Новака Ђоковића и Роџера Федерера.
Медведев је пропустио шансу да дође до другог Слема у каријери, али и до првог места на АТП листе, што значи да ће Ђоковић и у фебруару бити на врху светског поретка.
На „Род Лејвер“ арени виђен је спектакуларан дуел, једно од најбољих финала у историји и обојица тенисера су пружила максимум – и више од тога.
Медведев је у појединим тренуцима изгледао као бетонски зид, поготово на почетку меча, али Надал је пронашао ритам касније, хранио се невероватном енергијом са трибина и присуствовали смо класику о ком ће се причати у будућности.
Од старта меча Медведев је преузео контролу, а први брејк је направио у петом гему. Од тренутка ушао је у серији, до краја сета још једном је одузео сервис противнику и рутински је дошао до предности – 2:6.
Други сет био је кључан за даљи развој ситуације. Надал је заиграо боље, то су били ти тренуци када је имао иницијативу, успео је да направи брејк и поведе 4:1.
Међутим, Медведев се брзо вратио у ритам и при резултату 4:3 сервирао је за поравнање.
Тада је Рафа поново направио брејк, дошао је до 5:3 и сервирао је за изједначење у сетовима, али није имао снаге да то и уради.
Десети гем трајао је више од десет минута, Надал је успео да спаси четири брејк лопте, такође није искористио једну сет и након тога је уследила нова шанса за руског тенисера.
Медведев је овога пута искористио прилику, смањио је на 5:4 и затим је рутински дошао до 5:5. До краја сета није било брејкова и ушло се у 13. гем.
У тај-брејку Рафа је изгледао боље, водио је 5:3, био је близу изједначења, баш као и у десетом гему, али поново је Данил пронашао ритам.
Четири поена заредом освојио је Рус и резултатом 7:5 дошао је до 2-0 у сетовима, 2:6, 6:7 (5).
Од трећег сета почела је да се мења ситуација на терену, Медведев је почео да греши, да скраћује поене и некако је одустао од тактике из прва два сета.
„Дроп-шотови“ му нису ишли, а упорно их је форсирао и Надал се корак по корак враћао у меч. У шестом гему Рус је имао чак три узастопне брејк лопте, али није искористио ниједну.
Нормално, уследила је казна. Надал је у деветом гему направио брејк, затим га је у десетом потврдио и смањио је на 2-1, 2:6, 6:7 (5), 6:4.
Током четвртог сета на терену је била слична ситуација. Тенисери су на почетку разменили брејкове, с тим што је Рафа направио један више (4:2).
Опет, Медведев је имао шансу да се врати, овога пута у осмом гему, и поново није искористио две узастопне брејк лопте.
Надал је затим рутински привео сет крају и ушло се у пети сет.
Руски тенисер поново је пропуштао шансе у одлучујућем сету. У шестом гему, при резултату 4:2 за Рафу, пропустио је три брејк шансе.
Надал је убрзо сервирао за победу и уплашио се. Имао је 30:0 и није успео да приведе гем крају. Медведев је успео да направи брејк и изједначи на 5:5.
Ипак, Рус није имао концентрације, одиграо је слаб гем и допустио је поново Надалу да му одузме сервис. Овога пута Надал је успешно одсервирао за победу и дошао је до 21. Слема у каријери.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
15:12 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 7:5 – ПОБЕДА НАДАЛА!
15:08 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 6:5 – лош гем за Медведева
Много грешака, као да се и он уплашио да преузме контролу. Надал прави нови брејк и поново сервира за победу.
Погледајте радост српских навијача на трибинама
15:03 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 5:5 – брејк Медведева!
У каквом тренутку! Имао је Надал 30:0, све у својим рукама, али се уплашио победе. Одсервирао је дуплу сервис грешку, направио неколико некарактеристичних и поклонио је Русу гем.
14:55 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 5:4 – гем за Данила, Рафа сервира за победу!
Није било пријатно за Медведева, међутим, није допустио меч лопту. Гем је освојио лепим дроп-шотом и сада је све на Надалу.
14:51 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 5:3 – аут Медведева, Надал на гем до 21. Гренд слема у каријери
У овом гему није имао брејк лопту, али је био конкурентан, играле су се неизвесне размене и Надал је за длаку био бољи.
14:45 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 4:3 – гем Медведева са нулом
Ипак, џабе му то ако не направи брејк.
14:43 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 4:2 – Даниле, много пропуштених прилика
Три брејк лопте није искористио руски тенисер, чиме је поново испустио шансу да се врати у меч. Једноставно, много је било оваквих тренутака и Надал је јако близу победе.
14:27 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 3:2 – брејк Надала
И то какав. Страшном форхенд паралелом долази до брејка.
14:23 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 2:2 – Надал одговорио истом мером
Такође без изгубљеног поена. Затишје пред буру.
14:19 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 1:2 – гем са нулом
Руски тенисер Данил Медведев – финале Аустралијан опена - Sputnik Србија
Данил је одиграо сјајан гем и поново има мининалну предност.
14:17 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 1:1 – нерешено на почетку петог сета
Надал није допустио брејк лопту и изједначио је.
14:11 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4, 0:1 – Медведев спасао брејк лопту
Руски тенисер извукао се из непријатне ситуације. Сервис га је послужио, а одиграо је добро и у пољу.
14:08 30.01.2022
Почео је пети сет, први сервира Медведев
Судија упозорио навијаче: „Свако ко се чује између првог и другог сервиса биће избачен.“
14:05 30.01.2022
Надал променио одећу, ускоро почиње пети сет
14:00 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 6:4 – идемо у пети сет!
Није узео поен Медведев у овом гему. Моментум је сада потпуно на страни шпанског тенисера.
13:55 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 5:4 – Данил спасао сет лопту
Извукао се Рус, преживео је гем и у наредном ће Шпанац сервирати за 2-2.
Сет лопту спасао је сјајним бекхендом.
13:51 30.01.2022
2:6, 6:7 (5), 6:4, 5:3 – Медведев пропустио две брејк лопте
Баш као и на почетку сета. Катастрофалан је када је реализација брејк лопти у последња два сета. Поклања поене противнику и Надал их оберучки прихвата.
13:46 30.01.2022