Звезда јурила, али – „Манекени“ носе победу из Београда

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 01.02.2022
Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Олимпије из Милана у 24. колу Евролиге резултатом 57:63 (8:7, 15:19, 21:24, 13:13).
Неспретно је почело са обе стране, али лош почетак прекинуо је Нејт Волтерс одмах тројком.
Међутим, наставили су се изузетно лоши напади на обе стране и чак до шестог минута резултат је био 3:0 за црвено-беле што значи да није виђен ниједан кош осим Волтерсове тројке више од једне половине прве деонице.
Гости из Милана бројали су преко десет промашаја, а Звезда је са друге стране већ имала шест изгубљених лопти.
Бен Бентил коначно је покренуо Олимпију, а онда је после два нереализована напада Звзеда преко Остина Холинса уписала нову тројку.
Невероватно лоша прва четвртина за оба тима завршила се са укупно 15 поена, а Звезда је водила 8:7.
Разиграније су гости ушли у другу четвртину и преузели вођство. Огњен Добрић подигао је публику на ноге, погодио је уз фаул, али је предност била на страни Олимпије.
Девон Хол наставио је да чува вођство, а након његових поена уследила је и тројка Малколма Дилејнија.
После Радоњићевог тајм-аута Никола Калинић се разбудио и кренуо да игра своју најбољу кошарку. Испратио је тај ритам и Огњен Добрић и довео Звезду са разлике од осам поена на само пола поена заостатка.
Калинићу и Добрићу узвратили су силовито са две тројке Бентил и Дилејни. Калинић после фаула и Лука Митровић успели су да пред крај полувремена смање предност и на паузу оду са резултатом 23:26 за Олимпију.
Црвено-бели нису добро отворили ни трећу деоницу јер је Дилејн поново успео да се намести за нову тројку. Предност Олимпије је била двоцифрена, а Калинић је поенима испод коша смањио на -11.
Холинс је поново погодио, али Дилејн је незаустављив. Прошла је цела четвртина у знаку Дилејна, а на крају последње деонице Олимпија је и даље водила 50:44.
Драматична завршница почела је уз промашаје Калинића, ало се Никола Ивановић разиграо и запретио гостима на само пет минута до краја.
Све је мање било времена за Звезду, Олимпија није блистала ни у нападу ни у одбрани али је чувала предност.
Два минута до краја Звезда је заостајала за седам поена и није успела да направи преокрет. Олимпија из Београда носи победу резултатом 63:57.
Утакмицу је пратио и легендарни Дарко Миличић.
Детаљ са утакмице Филаделфија – Мемфис - Sputnik Србија, 1920, 01.02.2022
Невероватна ситуација у Филаделфији: Губили један разлике, а продужетак није ни почео! /видео, фото/