Јокић корак ближе легенди – Денвер немоћан у Минеаполису /видео/

© AP Photo / Andy Clayton-KingНикола Јокић, Остин Риверс и Мајк Мелоун – Денвер Нагетс, НБА
Никола Јокић, Остин Риверс и Мајк Мелоун – Денвер Нагетс, НБА - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2022
Никола Јокић одиграо је одличну утакмицу, али су Денвер Нагетси претрпели пораз на гостовању од Минесоте Тимбервулвс – 130:115.
Била је ово једна од оних утакмица када је српском кошаркашу изостала помоћ саиграча, и још једном се показало да ће Нагетси морати да буду активни на тржишту како би побољшали екипу пред плеј-оф.
Јокић је мало пре сусрета сазнао да му је НБА лига накнадно уписала један скок у мечу против Милвоки Бакса, те је сусрет са франшизом из Минеаполиса дочекао као кошаркаш са 70 трипл-даблова – осам мање од легендарног Вилта Чемберлејна.
Српски играч је против Бакса имао 18 поена, девет скокова и 15 асистенција, али био је оштећен за један скок. Неправда је исправљена дан касније, међутим, то није имало утицај на дуел са Вулвсима.
Денвер је утакмицу испустио у другој четвртини коју су изгубили са великих 39:23. Заостатак је само порастао у трећем периоду, те није било потребе да екипа из Колорада форсира у четвртој четвртини, па су углавном играли момци који не добијају много шансе у регуларном делу сезоне.
Јокић је на терену провео 30 минута и остварио је учинак од 21 поена, 16 скокова и осам асистенција, док је из игре шутирао 6/12, а са линије за слободна бацања 8/9.
Двоцифрени у Денвер били су још Морис и Бартон са 13 поена и Џамајкл и Џеф Грин са по 12, што је било недовољно да екипа буде у егалу са расположеном Минесотом.
Најефикаснији у победничком тиму био је Карл Ентони Таунс са 24 поена, 10 скокова и седам асистенција, Принс га је пратио са 23, а Вандербилт је убацио 18 уз девет скокова.
Денвер има скор 28/22, док је Минесота на 26/25.