Јовић Партизан - Sputnik Србија

Московски Динамо надјачао Партизан – Станојевић љут: „Пионири не примају такве голове“

Фудбалери Партизана изгубили су од Динама из Москве у пријатељском сусрету одиграном у Белеку резултатом 2:1 (1:0). Био је то други пораз црно-белих на припремама у Турској.
Није Партизан одиграо лошу утакмицу против другопласираног тима из Русије, али је на крају претрпео други пораз из три припремне утакмице, што свакако не радује Александра Станојевића.
Рано вођство Московљана, већ у петом минуту из слободног ударца Фомина са 22-23 метра.
Лоше постављен живи зид проузроковао је да Поповић буде матиран у раној фази меча. Партизан се после тога брзо консолидовао и претио је преко Вујачића, Миловановића и Марковића, али је голман Динама Шуњин био маестралан међу стативама.
Управо он је директан кривац што су мреже до полувремена мировале. С друге стране, и Поповић је у неколико наврата имао врхунске интервенције.
Наставак сусрета донео је отворену игру, а вицешампион Србије стигао је до изједначења преко Бибраса Натха. И то главом! Израелац заиста ретко постиже главом, а овога пута му се лопта одбила после пречке коју је погодио Вујачић. Играо се 65. минут.
И нападао је после тога Партизан, али није успео да материјализује шансе. Поповић је наставио да брани и да чува Партизан, везао је две фантастичне одбране у финишу сусрета, али ништа није могао у 88. минуту када је Галкин погодио левом ногом из волеја.
Испоставиће се да је то уједно и коначан резултат, с обзиром на то да главни арбитар није желео ни минут да продужи меч.
Тренер црно-белих Александар Станојевић није био задовољан после пораза, пре свега због чињенице да су оба гола примљена из прекида.
„Мислим да смо доминирали све време, стварали шансе. Не знам да ли се овакви голови примају у пионирима. Решићемо то сигурно. Било је добрих и лоших ствари, били смо бољи током већег дела сусрета. Жао ми је због пораза. Имали смо шансе да дамо гол и да победимо утакмицу, али на крају смо изгубили. Задовољан сам игром, али не могу да будем задовољан када примамо голове као пионири. Решићемо то“, подвукао је стратег црно-белих Александар Станојевић.
Сусрет у Белеку између Партизана и Динама из Москве могли сте уживо да пратите уз Спутњик спорт.
Лео Меси на дебију за ПСЖ против Ремса - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2022
„Ни мирис, ни укус“ – није корона, а није ни кафа /видео/
Руски фудбалер Фјодор Чалов - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2022
У Швајцарској се прича руски – због „армејца“ /фото/
Мејсон Гринвуд (други здесна) у дресу Манчестер јунајтеда - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2022
Острво тресе незапамћени скандал: „Свесни смо оптужби“
15:43 02.02.2022
90' – КРАЈ! Динамо победио Партизан 2:1
Други пораз Партизана на припремама у Белеку.
15:41 02.02.2022
88' - ГОЛ! Динамо опет води – 1:2
Сјајан корнер извео је Динамо, а Галкин је левом ногом из волеја погодио малу мрежу.
15:40 02.02.2022
87' – Још једном Поповић
Голман Партизана тренутно је најзаслужнији што је резултат и даље 1:1.
15:39 02.02.2022
86' – Поповић сигуран
Калкин је опробао ударац из даљине, али је голман Партизана Поповић био на правом месту и без већих проблема је зауставио тај покушај.
15:36 02.02.2022
77' – Партизан запретио
Могли су црно-бели до предности после акције Менига и Лутовца. Конфузија је владала у казненом простору Динама, да би на крају голман Шуњин избацио лопту у корнер.
15:30 02.02.2022
76' – Шанса за Динамо
Покушао је нападач Московљана, али је голман црно-белих још једном био на висини задатка.
15:24 02.02.2022
71' – Партизан и даље напада
Црно-бели су стигли до изједначења и наставили да притискају Динамо из Москве.
15:19 02.02.2022
65' – ГОЛ! Натхо изједначио – 1:1
Коначно је Партизан стигао до заслуженог изједначења. После пречке, лопта се одбила до Бибраса Натха који је главом спровео лопту у мрежу.
15:18 02.02.2022
64' – Хоботница Шуњин
Маестралан је заиста голман Динама. Овога пута је Никола Терзић одлично шутирао левом ногом, али је Шуњин успео да се пружи колико је дуг и да лопту проследи у корнер.
15:16 02.02.2022
62 – Гол Рикарда, али ипак не!
Репрезентативац Зеленортских Острва постигао је погодак за изједначење. Ипак, гол није признат због фаула над голманом, а Рикардо је због протеста добио и жути картон.
15:14 02.02.2022
60' – Офсајд
Квинси Мениг се нашао у одличној прилици и шутирао, али је помоћни арбитар подигао заставицу јер су двојица фудбалера Партизана била у офсајду.
15:09 02.02.2022
56' – Отворена игра
Брзо се игра од почетка другог полувремена, смењују се прилике на обе стране.
15:02 02.02.2022
48' – Рикардо замало изједначио
Фантастично је Рикардо Гомеш издржао дуел и успео да се намести да шутира искоса с леве стране. Његов покушај завршио је близу десне стативе.
15:01 02.02.2022
46' – Поповић брани
Поново је Фјодор Смолов успео да умакне дефанзивцима Партизана и нашао се испред Поповића, који је успео да изађе као победник из тог дуела.
14:50 02.02.2022
ПОЛУВРЕМЕ – 0:1
Није главни судија желео ни минут да продужи пријатељски сусрет у Белеку, и Московљани одлазе на одмор са голом предности.
14:49 02.02.2022
45' – Миловановић пожутео
Млади талентовани нападач Марко Миловановић неопрезно је стартовао на средини терена и судија му је изрекао јавну опомену.
14:47 02.02.2022
43' – Макаров поред гола
Динамо је повукао контру три на два у којој је Смолов проиграо Макарова, али је он левом ногом пласирао поред Поповићевог гола.
14:44 02.02.2022
37' – Партизан пропустио две колосалне прилике
Партизан се нашао у контри, Миловановић је одлично заградио лопту и проиграо капитена Лазара Марковића који је из шеснаестерца шутирао десном ногом под пречку, али му је голман Динама одбранио.
Јојић је одлично центрирао, а Вујачић је поново са три метра промашио гол главом.
14:36 02.02.2022
33' – Запретио и Јовић
Одличан покушај младог нападача Партизана, али је лопта прозујала поред десне стативе.
14:34 02.02.2022