Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда прокоцкала 20 поена предности – Кнежевићи односе цео плен из Београда!

Кошаркаши Црвене звезде доживели су шокантан пораз у 25. колу Евролиге од Монака резултатом 91:80, у мечу одиграном у Београду, током кога је имала чак и 20 поена предности.
Звезда је нешто спорије почела утакмицу, ривал је стекао предност од 8:6, али је било јасно да Радоњићева екипа не жели да срља, пажљиво су бирани напади и фокус је био само један – да Холинс нападне Џејмса испод коша не би ли изнудио прекршаје.
Холинс је стекао самопоуздање у том дуелу и уписао седам од првих девет поена свог тима, тројке су одржавале предност Монака, али је и Звезда одговорила истом мером па је прву четвртину завршила са вишком од 14 поена, 30:16.
У бриљантном ритму је Звезда ушла у другу деоницу, у 16. минуту је стекла чак 20 поена предности, али је Монако, иако је Џејмс био ван ритма, успео да се серијом 13:2 врати и да преполови заостатак до краја полувремена – 52:42.
Тренер Радоњић је у паузи рекао да очекује буђење Џејмса, то се и догодило јер је убацио своју прву тројку већ на старту трећег квартала, а његова екипа се веома брзо вратила у игру – на четири поена заостатка (54:50)
Чак седам изгубљених лопти за Звезду у трећој деоници значили су прилику за екипу тренера Саше Обрадовића да се врати у игру, што је екипа из Кнежевине и искористила, па је у смирај четвртине Анђушић са линије слободних бацања изједначио на 64:64.
Монако је повео у уводним минутима финалне деонице, Звездини кошаркаши су на тренутке подсетили на игру из првог полувремена, али је ривал континуирано долазио до лаких поена и стигао до осам поена вишка на три и по минута до краја.
Тројка Монтејунаса је донела гостима и прву двоцифрену предност и она је остала на снази до краја дуела.
Најефикаснији у екипи Звезде био је Остин Холинс са 19 поена, Никола Ивановић је додао 15, Огњен Добрић 13, а Никола Калинић, Огњен Кузмић и Бранко Лазић су остали на седам поена.
На другој страни из другог плана је бриљантан био Донатас Монтејунас са 20 поена, (3/3 тројке), Двејн Бејкон је додао 17, а Мајк Џејмс је био лимитиран на десет поена, али је имао шест асистенција и две важне тројке.
Српски репрезентативац Данило Анђушић меч је завршио са осам поена.
После 22 одигране утакмице Звезда је на 14. позицији од 18 екипа Евролиге са 14 пораза и осам победа, док је Монако осмопласирани са скором 12-12.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
20:52 03.02.2022
40' – Крај! Тежак пораз Звезде!
Од сјаја до очаја, буквално, коначан резултат 91:80 за Монако.
20:42 03.02.2022
38' – Катастрофа!
Двоцифрена предност за Монако – 84:73...
20:40 03.02.2022
37' – Звезда тоне!
Монако има осам поена предности – 81:73...
20:38 03.02.2022
36' – Звезда у минусу!
Шест поена вишка за Монако – 77:71!
20:35 03.02.2022
35' – Ево и одговора!
Тројка Добрића, 73:71 за Монако!
35' – Ево и Монтејунаса...
Нова тројка, Монако води 73:68.
20:33 03.02.2022
34' – Ево Џејмса...
Тројка, води Монако 70:68.
20:30 03.02.2022
33' – Техничка за Монако!
Касни је пријављена изјава, Дијало је касно излазио са терена, Обрадовић је побеснео!
Монако је изашао из бонуса, Звезда води 68:67.
20:29 03.02.2022
33' – Карамбол!
За тридесетак секунди једна замало изгубљена лопта, промашај, лош скок, нови губитак лопте... Очекује нас драма!
Нерешено је, 67:67.
20:27 03.02.2022
32' – Сјајни Волтерс!
Феноменално се поставио плејмејкер Звезде, Монтејунас је направио фаул у нападу!
32' – Добрић!
Скок у нападу и тројка – води Звезда 67:65!
20:26 03.02.2022
31' – Одличан Добрић, али очајан Калинић!
Добрић је четвртину отворио одличном одбраном, али је Калинић добио и фаул и техничку грешку – Монако је повео са 65:64.
20:22 03.02.2022
30' – Нерешено!
Лоша четвртина Црвене звезде, Монако је вратио све на нулу пред последњу деоницу – 64:64!
20:20 03.02.2022
29' – Анђушић изједначио!
Бивши играч Партизана се нашао на мети увреда навијача Звезде, али је био сигуран – 64:64!
20:17 03.02.2022
27' – Монако је ту!
Само кош предности за Звезду – 60:58!
20:13 03.02.2022
26' – Изгубљене лопте...
За пет минута – пет...
20:11 03.02.2022
25' – Лазић!
Коначно! Тројка капитена за 59:52!
20:05 03.02.2022
24' – Монако се враћа!
Монтејунас је погодио за 54:50!
20:03 03.02.2022
24' – Три изгубљена напада Звезде
Монако се приближио на 54:48.
20:01 03.02.2022