Драма до последњег минута – Русија мора против светских првака

© Фото : Screenshot/Youtube@FIFATVФутсалери Португалије по освајању Светског првенства 2021.
Футсалери Португалије по освајању Светског првенства 2021. - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2022
Футсалери Португалије савладали су репрезентацију Шпаније у полуфиналу Европског првенства у футсалу резултатом 3:2. У финалу их чека селекција Русије.
Руси су после фантастичне утакмице против Украјине сазнали противнике у финалу Европског првенства у футсалу.
Прошлогодишњи прваци света, Португалци, нису добро ушли у борбу за захукталим Шпанцима који су такође били велики фаворити, не само за улазак у финале већ и за трофеј.
Шпанци су повели већ у првом минуту преко Гомеза, а само 12 минута касније и Ћино је затресао мрежу светског првака.
На полувремену је Шпанија имала 2:0 и на паузу отишла мирније главе.
Ипак, Португалци су у друго полувреме ушли агресивније, а у 29. минуту предност Шпанаца смањује Коељо после успешног пенала.
Зики у 32. минуту полуфинале уводи у драму, другим поготком за Португалију.
Резултат је био изједначен све до 39. минута када је стрелац другог гола за Португалце, Зики постигао и трећи, херојски.
Португалија се изборила за финале, а у борби за титулу са друге стране биће упорни Руси.