Футсалери Русије - Sputnik Србија

Херојска победа Русије над Украјином – за медаљу и финале!

Футсал репрезентација Русије пласирала се у финале Европског првенства у Холандији херојском победом над Украјином резултатом 3:2, иако је противник већи део меча одиграо са играчем више у пољу, без голмана. Победу Русији обезбедио је голман Дмитриј Путилов, одбранивши пенал у последњем минуту.
Русија је одиграла феноменалан меч, дисциплинованом и фокусираном игром је потпуно неутралисала све атаке Украјине, чији футсалери су се више истакли нервозом и неспортским потезима него умећем игре малог фудбала.
Украјина је већ у првом полувремену заиграла са играчем више у пољу, пошто је претходно Русија повела већ у другом минуту преко Антона Соколова.
Чињеницу да је ривал био без голмана Русија је искористила бриљантним додавањем чувара мреже Дмитрија Путилова – он је пронашао високог Андреја Афанасјева који је најпре погодио пречку, а из одбитка је потом затресао мрежу.
Украјина је већ у следећем нападу искористила играча више, Јуриј Сири је успео да постигле гол, а чинило се да је победник решен после феноменалног поготка маказицама Артјома Нијазова у 31. минуту, али је драму унео Данил Абашкин четири минута касније.
Драма је достигла врхунац у 39. минуту, Афанасјев је фаулирао ривала у казненом простору, капитен Петро Шотурма је приступио извођењу, али је голман Димитри Путилов био на висини задатка и одбранио је ударац.
Украјина је имала још једну велику прилику, али је руски тим френетичном одбраном успео да сачува предност и обезбеди место у финалу где ће играти са бољим из дуела између Шпаније и Португалије.
Футсалери Русије - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2022
Руси приказали мајсторство, а Украјинци – скандалозне увреде и безобразлук /видео/
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
18:46 04.02.2022
39’ – Крај! Русија је у финалу!
Херојска победа футсалера Русије!
18:37 04.02.2022
39’ – Путилов брани пенал!
Феноменални голман Русије се није дао преварити!
18:36 04.02.2022
39’ – Пенал за Украјину!
Невероватно! Жути картон је добио Афанасјев!
18:32 04.02.2022
38’ – Каква срећа!
Са метар удаљености Шотурма је пребацио лопту преко гола!
Остаје 3:2 за Русију.
18:29 04.02.2022
35’ – Гол за Украјину!
Абакшин је успео да искористи играча више, остао је усамљен унутар зонске одбране Русије и после покушаја Шотурме само је скренуо лопту у гол.
Русија води 3:2.
18:24 04.02.2022
33’ – Каква штета!
Абрамов је покушао маказицама, као и Нијазов, Ципун је био савладан, али се лопта откотрљала поред стативе.
18:22 04.02.2022
33’ – Путилов!
Бриљантна одбрана голмана Русије, иако је Украјина напала са пет играча!
18:21 04.02.2022
32’ – Замало!
Празан гол Украјине је био изазов за шут преко целог терена, али је лопта замало отишла поред стативе.
Остаје 3:1.
18:19 04.02.2022
31’ – Гол, гол, гол! Русија води 3:1!
Стрпљива акција руског тима је крунисана прелепим голом Нијазова, маказицама!
Русија води 3:1!
18:15 04.02.2022
28’ – Штета!
Бриљантна акција фудбалера Русије, али је Афанасјев промашио лопту у покушају да је пласира у гол.
Русија води 2:1.
18:09 04.02.2022
25’ – Заварич запретио!
Одличан ударац играча Украјине, али преко гола.
18:07 04.02.2022
25’ – Груба игра Украјине
Повлачење за дресове, прекршаји, симулације... Свим средствима се користе играчи Украјине, али Русија и даље води.
18:04 04.02.2022
23’ – Сјајни Чишкала!
Бриљантно је руски играч избегао „провокацију“ и покушај Украјинаца да изнуде пенал.
Остаје 2:1.
18:02 04.02.2022
22’ – Статива!
Сјајно је Давидов испратио акцију, нашао се пред голом Украјине, али је погодио стативу.
Остаје 2:1 за Русију.
17:45 04.02.2022
20’ – Полувреме! Русија води!
На великим мукама је била руска одбрана пошто је Украјина одлучила да заигра без голмана, али је успела да издржи и сачува предност од 2:1.
17:41 04.02.2022
19’ – Замало!
Паулињо је бриљантно шутирао, али је Ципун опет био на правом месту.
17:40 04.02.2022
18’ – Сјајна одбрана Русије!
Украјина и даље напада са играчем више, Руси се бране у зонској формацији и то одлично.
Питање је само колико ће издржати...
17:35 04.02.2022
16’ – Коцкање се исплатило, гол за Украјину!
Одлука да се заигр са петорицом играча у пољу се испоставила као исправна, упркос примљеном другом голу.
Сириј је успео да матира Путилова шутем са дистанце – 2:1.
17:33 04.02.2022
15’ – Гол! 2:0 за Русију!
Афанасјев је искористио коцкање Украјинаца и избацивање голмана из игре, најпре је главом погодио пречку после додавања Путилова, а затим одбитак је послао у мрежу!
Русија води 2:0!
17:32 04.02.2022
15’ – Много прекида
Играчи су на терену пола сата, али је ефективно одиграно тек 15 минута првог полувремена.