Обрадовић подвикнуо: „Ово није тренинг“ , Партизан се пробудио и савладао Борац

© Фото : АБА лига/Партизан НИС/Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2022
Кошаркаши Партизана савладали су Борац резултатом 75:68 (18:17, 13:14, 22:14, 23:20)
Нападачки је Партизан отворио утакмицу и везао серију од осам поена у прва три минута игре.
Кошаркаши Борца су се потом разиграли, али већ у четвртом минуту сви су стали јер је Саво Лешић услед скока пао и језиво се повредио.
Реализовао је Партизан нападе, али црно-бели су се мучили са дефанзивом због чега су на крају прве четвртине имали минималну предност – 18:17.
У наставку су се кошаркаши Партизана, најпре Немања Дангубић мучили са тројкама, а Борац је то користио да чува минималну разлику.
Пред крај првог полувремену уследила је и оштра критика на тајм-ауту када је Жељко Обрадовић поручио : „Ово није тренинг“.
Није то много разбудило црно-беле, а на полувремену резултат је био изједначен – 31:31.
Трећа четвртина донела је нову утакмицу Партизана. Алекса Аврамовић везао је три тројке и подигао црно-беле на ноге.
Кевин Пантер и Зек Ледеј испратили су овај ритам и подигли ниво игре.
Ипак, узвратио је Борац серијом од осам поена, али је Партизан могао да предахне јер је у трећој деоници имао предност –53:45.
Таман када је у последњој деоници Немања Тодоровић пробудио Борац тројком, добио је пету личну грешку због чега је морао да изађе из игре.
Борио се Борац, али црно-бели су чували предност све до краја. Партизан није одиграо утакмицу на најбољем нивоу, али је изборио победу резултатом 75:68
Најефикаснији код црно-белих био је Аврамовић са 18 поена, пет скокова и две асистенције.
Код Чачана је то био Тодоровић који је постигао 13 поена и три скока.