Норвешкој прво злато, Русији сребро – Јохауг је олимпијска шампионка!

© REUTERS / LINDSEY WASSONТереза Јохауг - норвешка крос-кантри скијашица
Тереза Јохауг - норвешка крос-кантри скијашица - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2022
Тереза Јохауг, норвешка крос-кантри скијашица, освојила је прво злато на Зимским олимпијским играма у Пекингу.
Јохауг је у дисцплини скиатлон (7.5км + 7.5км) остварила убедљиву победу и ни у једном тренутку се није доводио у питање тријумф норвешке скијашице.
Ово је прво индивидуално злато за Јохауг на Зимским олимпијским играма.
Друго место заузела је руска крос-кантри скијашица Наталија Непрјаева, док је трећа Аустријанка Тереза Штадлобер.
© Фото : Скриншот - ОлимпиксГенерални пласман у дисциплини скиатлон
Генерални пласман у дисциплини скиатлон - Sputnik Србија, 1920, 05.02.2022
Генерални пласман у дисциплини скиатлон
Норвежанка је кључну разлику почела да прави на средини стазе, односно након промене скија.
На 8.8 километара од старта Јохауг је имала 15 секунди предности и до краја је само повећавала предност.
Непрјаева имала је „добар“ заостатак на средини стазе, није била у групи скијашица које су конкурисале за сребро и бронзу, али је сјајно одскијала други део.
Ухватила је прикључак, почела да диктира темпо и на крају је заузела друго место са тридесет секунди заостатка за првопласираном Јохауг.
Треће место припало је Терези штадлобер, четврта је била Финкиња Керту Нисканен, пета Фрида Карслон...
Први скандал на Играма: „Осећам се опљачканим, потпуни је хаос“