Португалија футсал - Sputnik Србија

Португалци краљеви преокрета – губили 2:0, па нокаутирали Русе!

Футсал репрезентација Португалије одбранила је европску титулу, победивши после великог преокрета Русију 4:2 (1:2). Губили су Португалци 2:0 после 13 минута игре, али су до краја сусрета у Амстердаму успели у потпуности да преокрену резултат и да освоје ново злато.
С друге стране, Руси су изгубили и шесто финале на великим такмичењима од 1999. године, а пето на ЕП, па ће наставити да сањају титулу.
Русија је храбро ушла у двобој са актуелним европским и светским прваком, којем је од првог судисјког звиждука „показала зубе“.
Такав стил игре исплатио се „Зборнаја команди“ у десетом минуту када је Соколов успео да постигне водећи погодак.
На крилима тог гола Руси су наставили да мељу ривала и убрзо је на семафору у дворани у Амстердаму био исписан резултат 2:0, а стрелац је био Афанасјев, који је успео левом ногом да протури лопту испод португалског голмана Соузе.
И чинило се да су Руси чврсто решили да прекину пост који траје још од 1999. године када су последњи пут били прваци Европе.
У самом финишу првог полувремена, Пасо је успео да се искраде и практично ниоткуда се појавио у срцу петерца Руса и успео да преполови предност на 2:1.
Најгори могући тренутак да се прими гол финалу великог такмичења.
Наставак сусрета поново је донео агресивну Русију, али је та агресивност била "угушена" због три брза прекршаја у другом полувремену.
Португалци су искусни, европски и светски прваци, нису паничили већ су стрпљиво градили нападе и преко Коеља су успели у 27. минуту да изједначе.
Тај гол у потпуности је "сломио" Русе који су практично "нестали" са терена. Само је један тим постојао, Португалци су контролисали игру и било је питање тренутка када ће и трећа лопта завршити иза леђа Путилова који је био лош у великом финалу.
Голови које су Руси примили, оба иду на његову душу јер му је оба пута лопта прошла испод или кроз ноге.
Коељо је у 32. минуту још једном успео да пронађе пут до мреже и био је на помолу велики, тотални преокрет.
Исто оно што су Португалци урадили Шпанцима у полуфиналу, када су губили 2:0, а онда стигли до 3:2 у последњем минуту, сада се догодило Русима.
Зборнаја команда морала је да заигра на све или ништа у последњих пет минута. Играли су са голманом играчем и у јеку напада, у последњим секундама када је Соуза одбранио ударац, лопта се одбила до Панија који је истрчао у контру, а пошто голмана није било међу стативама јасно је да му није било тешко да постави коначних 4:2 за нову титулу првака Старог континента.
Стиче се утисак да су се Руси уплашили победе и да су сами себе победили, с обзиром на то да су имали све у својим рукама, а на крају им је за утеху припала само сребрна медаља.
Наредно ЕП је за четири године, али још није познато у којој земљи ће бити одржан турнир.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
19:21 06.02.2022
40' - КРАЈ!
Португалија је одбранила титулу првака Европе, победивши Русију резултатом 4:2.
19:20 06.02.2022
40' - ГОООЛ, Португалија је првак Европе!
Пани је погодио у последњој секунди за 4:2 и нову титулу првака Европе.
19:19 06.02.2022
40' - Сјајно се бране Португалци
РУси свим силама нападају, али све је мање шансе. Још само 25 секунди до краја. Андре Соуза одбрнаио немогуће.
19:17 06.02.2022
38' – Антошкин покушао
Са голманом играчем играју тренутно Руси, запретио је Антошкин, али је Андре Соуза уписао и осму одбрану.
19:12 06.02.2022
Тајмаут!
Селектор Русије звао је тајмаут у помоћ, како би успео да разбуди своје играче који су прокоцкали два гола предности и дошли у ситуацију да остану без златне медаље коју чекају још од давне 1999. године.
19:11 06.02.2022
36' – Руси агресивни
Немају шта више да чекају Руси, губе 3:2 и кренули су да играју пресинг по читавом терену не би ли натерали ривала на грешку.
19:08 06.02.2022
35' – Руси се пробудили
Још пет минута остало је до краја великог финала у којем су индиспонирани Руси кренили на све или ништа.
35' – Руси немају среће
Абрамов је уздрмао гол, погодивши само оквир.
19:01 06.02.2022
32' – ГОООЛ! Потпуни преокрет!
Руси без самопоуздања, Португалија преко Коеља стижу до вођства 3:2.
18:54 06.02.2022
28' – Португалци преузели иницијативу
Након што су се резултатски вратили, Соуза, Коељо и остали диктирају темпо на терену у Амстердаму.
18:50 06.02.2022
27' – ГОООЛ! Коељо – 2:2!
Никада не отписујте Португалце. Коељо је постигао гол за изједначење, то је његов 24. гол за репрезентацију, а први на овом ЕП. Голман Русије Путилов поново је катастрофално реаговао, и поново му је прошла лопта испод ноге.
18:47 06.02.2022
26' – Португалци се растрчали
Русија је у проблему са фауловима, а лопта је тренутно више у поседу Португалије. У случају да буде нерешено, играју се продужеци, два пута по пет минута, а затим се изводе пенали.
18:43 06.02.2022
24' – Руси у проблему
Већ три прекршаја у другом полувремену имају Руси и то би могао да буде озбиљан проблем у наставку сусрета.
18:41 06.02.2022
23' – Нандо запретио
Руси су и даље агресивнији ривал на терену, запретио је Бразилац Нандо који има руски пасош, али је погодио само спољњи део мреже.
18:35 06.02.2022
22' – Чишкала запретио
Одличан је био голман Португалије који је зауставио ударац Чишкале.
18:33 06.02.2022
21' – Настављено је финале!
Португалија има први напад у другом полувремену.
18:18 06.02.2022
ПОЛУВРЕМЕ! Русија има предност 2:1
Завршено је првих 20 минута игре у великом финалу у којем Руси имају минималну предност.
18:17 06.02.2022
20' – Пад концентрације
У најгорем могућем тренутку Руси су капитулирали и допустили Португалцима да се у потпуности врате у меч.
18:15 06.02.2022
19' – ГОООЛ! Смањују Португалци
Пасо се практично ниоткуда појавио и успео је кроз ноге да провуче лопту Путилову. Португалци се враћају.
18:13 06.02.2022
19' – Паулета бесан, Португалија у проблему
Руси су кренули у нову контру, а Паулета је с леђа оборио ривала и добио је жути картон. То је четврти прекршај Португалаца.