Јокић у МВП ритму – Денвер коначно дочекао „клупу“ /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 09.02.2022
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Њујорк Никсе 132:115, а српски центар Никола Јокић одиграо је још једну МВП партију.
Статистички гледано Јокић је имао нешто лошију партију од просека сезоне, али то што нас је навикао на невероватне бројке не би требало да се узима здраво за готово.
Нагетси су рутински изашли на крај са посрнулим Никсима, утакмица је била готова после три четвртине и није било потребе да актуелни МВП форсира.
На терену је провео тридесет минута, а утакмицу је завршио 21 поеном, 11 скокова и седам асистенција. Из игре је шутирао 8/14, са линије за слободна бацања 5/7, а једино што је могао боље јесу изгубљене лопте којих је имао чак шест.
Јокић је одиграо меч у лаганом ритму и коначно је у неком сусрету клупа, односно кошаркаши који улазе као резерве, одрадила највећи посао.
Боунс Хајланд (22 поена) и Џамајкл Грин (10 поена) одиграли су сјајне утакмице и Нагетси су са њима били у плусу великих 20 поена.
Утакмица је практично решена у другој четвртини коју је екипа из Колорада добила резултатом 43:24. Никси су показали нека знаке живота у наставку, али нису могли да се врате из великог заостатка.
Код Денвера, уз Јокића, Хајланда и Грина, одличне партије имали су и Вил Бартон (20 поена) и Ерон Гордон (19 поена).
Код Никса бољи од осталих био је Џулијус Рендл са 28 поена и 10 скокова.
Денвер има скор 30/24, док је Њујорк на 24/31.
Претходне ноћи на паркету био је и други српски кошаркаш Богдан Богдановић.
Богдан је у победи Атланте над Индијаном имао солидан учинак и за 20 минута на паркету постигао је 13 поена, уз два скока и две асистенције.
Хокси су остварили 26. победу у сезони, док су Пејсерси претрпели 37. пораз.