Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Партизан сјајном представом наплатио поразе – дебитовао и Тристан!

Кошаркаши Партизана остварили су девету победу у актуелној сезони Еврокупа савладавши на свом паркету екипу Андоре резултатом 95:70, у 13. колу Еврокупа.
Партизан је одиграо сјајан меч и најважније је да је остварио тријумф после два узастопна пораза у европском такмичењу и чињенице да ће наредни меч у Еврокупу играти тек за месец дана.
Партизан је водио током целе утакмице, имао је проблеме у шуту за три поена, али је кроз ток дуела стекао самопоуздање и преломио меч до краја треће деонице.
Велика подршка навијача Партизана као да је дала додатан притисак црно-белима који су стегнуто ушли у дуел, али су успели да полако граде предност.
Запажен је био Копривица на обе стране паркета, Пантер и Ледеј су имали протагонизам у нападу, заједно су убацили 15 поена, али црно-бели нису успели да убаце ниједну тројку, иако су имали отворене позиције.
Вреди напоменути да је прве минуте у црно-белом дресу уписао Тристан Вукчевић, 18-годишњак који је недавно стигао у Београд из Реал Мадрида.
После прве деонице Партизан је имао осам поена предности (24:16), ривал је покушавао да се приближи, преполовио је разлику, али је Лесор имао одличне минијатуре у нападу и чувао је вођство на пристојној дистанци.
Солидна одбрана је дозвољавала Партизану бљеске и контранападе који су одлично функционисали, а коначно је погођена и тројка, после девет промашаја за прву двоцифрену разлику од 39:27.
У другој деоници је бриљантан био Лесор, имао је десет поена и шест скокова за мање од десет минута на терену, а посебан допринос пружио је одбраном над нижим играчима од себе, који нису успевали да валоризују своју брзину.
Важније од тога, Артеага је потпуно стопиран, центар који је на старту дуела правио велике проблеме, није се видео поред Лесора чија снага је потпуно избацила из игре једног од лидера тима Андоре.
Партизан је деловао солидно, али су се поново јављале грешке што је Обрадовић морао да санкционише минутом одмора и то у последњем минуту полувремена – реакција је била одлична, Трифуновић је погодио тројку за 45:33.
Артеага се ипак „јавио“ до краја, погодио је свој карактеристични шут из корака за 45:35 после 20 минута игре.
Гости су агресивно ушли у наставак меча, смањили су разлику, пробијали одбрану и стицали вишак па чак ни тројка Трифуновића није Партизану дозволила да се врати на двоцифрену разлику са полувремена.
Ипак, црно-бели су успоставили контролу под обручима, пре свих преко Копривице и Ледеја који су доприносили и поенима и скоковима и одбраном, а после тројке америчког кошаркаша домаћи су стекли вишак од 14 поена (61:47).
Андора је покушала да узврати, али је Мадар тројком у последњим моментима треће деонице повисио разлику на 15 поена, 69:54, после чега је добио критике од тренера Обрадовића јер није одиграо одбрану.
Партизан је одлично стартовао последњу деоницу, али је зонском одбраном и нарочито нападањем Загорца, Андора успела да умртви црно-беле и наметне свој ритам који је и дао какав-такав резултат – предност је спуштена на мању у односу на последњу паузу јер је у једном моменту износила и 20 поена.
Пантер и Лесор су имали одлична решења у нападу, када то нико други није могао да уради јер се зонска одбрана Андоре показала као права енигма за остале играче Партизана, а коначна тачка на дуел стављена је закуцавањем Лесора, тројком Мадара и слободним бацањима центра за предност од 25 поена (95:70).
Најефикаснији у екипи Партизана био је Зек Ледеј са 20 поена, Матијас Лесор је био бриљантан са 18 поена и 12 скокова, Кевин Пантер је додао 16, Јам Мадар 15, углавном у другом полувремену, док је Урош Трифуновић био више него запажен са 12 поена.
Клевин Хена на другој страни је имао 17 поена, Виктор Артеага 16, Ориол Паули је стао на 13, Коди Милер-Мекинтајер на 7 поена и 7 асистенција, док је Марио Накић уписао пет поена уз по два додавања и ухваћене лопте.
Ток меча сте могли да пратите на нашем сајту:
22:17 09.02.2022
40' – Крај!
Победа Партизана, 95:70, девета у Еврокупу!
22:15 09.02.2022
40' – Лесор убацио пенале!
Несвојствено себи, два слободна бацања је реализовао за 95:70.
22:12 09.02.2022
38' – Мадар!
Распуцао се млади плејмејкер – тројка за 91:68!
22:09 09.02.2022
37' – Мадар па Лесор!
Највећа разлика за Партизан – 88:66!
22:08 09.02.2022
36' – Пантер!
Тројка за 84:66.
22:05 09.02.2022
35' – Љовет је побеснео!
Бурно је реаговао играч Андоре на досуђен прекршај и добио техничку грешку.
22:00 09.02.2022
33' – И опет, али не исто
Паули је напао, претрчао Загорца, није могао да му парира капитен Партизана, морао је да излети из рекете Лесор и да направи фаул уз кош.
Андора смањује на 76:64.
21:57 09.02.2022
32' – Раде...
Чим је ушао у игру Загорац је по свом старом обичају направио прекршај уз поене за ривала.
Андора смањује на 74:57.
21:53 09.02.2022
31' – Опет Мадар!
Како је затворио, тако је отворио – тројком!
Партизан води 72:54.
21:51 09.02.2022
30' – Мадар!
Тројка младог плејмејкера за крај треће четвртине, али је Обрадовић био љут на њега јер није одиграо последњу одбрану.
Партизан има 15 поена вишка, 69:54.
21:49 09.02.2022
29' – Ледеј одговара Андори!
Паули је убацио тројку, одговорио је и Ледеј за 66:52.
21:48 09.02.2022
28' – Артеага...
И даље је активан центар Андоре, уписао је 14. поен.
Партизан води 63:49 после поена Мадара.
21:46 09.02.2022
27' – Браво!
Тројка Ледеја, 15. његов поен, Партизан има 14 поена вишка – 61:47!
21:45 09.02.2022
27' – Греше гости!
Немају ритам играчи Андоре, Партизан одлично контролише одбраном дешавања на паркету.
Партизан води 58:47.
21:43 09.02.2022
25' – Копривица и Ледеј!
21:41 09.02.2022
25' – Копривица!
Два скока у нападу сјајног младог центра Партизана после два тешка промашаја његових саиграча.
Ледеј је са слободних бацања повисио на 54:45.
21:39 09.02.2022
24' – Ево и Накића
Тројка младог Марија, 49:43.
21:36 09.02.2022
22' – Опет Хена...
Дозвољена лака тројка за бека ривала – 47:40.
22' – Опет Пантер и Трифуновић!
Сјајно је Пантер поново видео да Трифуновић иде иза леђа ривалима – за закуцавање и нову двоцифрену разлику коју је претходно смањио Накић првим поготком.
47:37 за Партизан.
21:34 09.02.2022
21' – Почело је друго полувреме!
Лопту имају гости, Партизан води 45:35.