Кошаркашице Србије у квалификацијама за Светско првенство 2022. - Sputnik Србија

Неочекивана драма у Београду – и велика победа Србије!

Кошаркашице Србије победиле су Јужну Кореју у првом колу квалификација за Светско првенство резултатом 65:62.
Србија је савладала Корејке у веома битном мечу одиграном у дворани Ранко Жеравица у Београду.
Ово је била друга победа у кратком периоду за нашу екипу против Јужне Кореје, која је савладана и на Олимпијским играма у Токију.
Утакмица је ушла у неочекивано драматичну завршницу, али су на крају преломиле Ивон Андерсон са два слободна бацања и Саша Чађо са блокадом при шуту за три поена у последњим секундама.
Српкиње наредни меч очекује у суботу, 12. фебруара од 21.00 против Аустралије, која се као домаћин Мундобаскета већ квалификовала на првенство.
У првој четвртини виђена је права резултатска клацкалица, а на крају су се боље снашле Корејке.
Прва тројка Србије дошла је тек после скоро осам минута игре, а Кореја је водила са 15:13.
Друга четвртина је, међутим, била сушта супротност првој, јер је Србија кренула исту са серијом од 11:0.
Корејке су прве поене у другом кварталу успеле да постигну после невероватних шест и по минута игре, али их то није спречило да остану у коликом-толиком егалу.
На полувремену Србија је водила 35:30.
Орлице су успеле да се одлепе и у трећој четвртини, али се Корејке нису предавале, упркос томе што је предност актуелног европског шампиона у једном тренутку била и двоцифрена.
Пред крај је свима било јасно да ће меч имати драматичну завршницу.
Корејке су чак успеле и да поведу након серије промашаја и изгубљених лопти домаћица, али је уследио одговор Драгане Станковић на уласку у последњи минут.
Корејке нису искористиле напад, Андерсон је фаулирана, па је на седам секунди до краја било +3 за Србију.
Кренуло је напад Јужне Кореје, лопта је дошла до Хјеђин Парк, али је Саша Чађо феноменалном блокадом ставила тачку на овај меч.
Ивон Андерсон је била одлична са 13 поена, девет скокова и чак седам асистенција, док је 13 поена имала и Јована Ногић.
Станковићева је додала десет уз исто толико ухваћених лопти и чак четири блокаде.
На другој страни најбоља је била Данби Ким са 16 поена и пет скокова. Пратиле су је Ђихјун Парк са десет и Хјеђин Парк са девет поена.
Утакмицу Србија – Јужна Кореја могли сте да пратите уживо уз Спутњик.
22:44 10.02.2022
40' Последњи минут
Херојски шут Станковићеве, Србија води на 39 секунди до краја, Кореја тражи тајм-аут – 63:62!
Повредила се Драгана Станковић...
На 23 секунде до краја Србија и даље има +1, али и напад!
Два бацања за Ивон Андерсон на 7 секунди до краја. Погађа оба, 65:62!
Саша Чађо удара блокаду над Хјеђин Парк – за победу!
22:43 10.02.2022
39' Води Кореја
Не користе наше кошаркашице промашаје Корејки. Ногићева промашује, а Станковићева моментално губи лопту коју је ухватила... Судије не виде грешку у корацима Ђи Су Парк, а она погађа оба (61:62).
22:40 10.02.2022
38' Потпуни егал!
Одмах после тајм-аута Ким краде лопту Чађо, а у контри Чои погађа тројку и Кореја води после много времена. Ни Црвендакићева не погађа, али Корејке грешке и Андерсон бележи лаке поене.
На два минута до краја: 61:60.
22:37 10.02.2022
36' Лоша кошарка у завршници, Кореја се приближила
Доста промашаја и изгубљених лопти, а поени долазе тек понекад са линије за слободна бацања.
Крајишник губи лопту, а онда Јун прави кораке. Црвендакићева затим промашује тројку, а Корејке поново долазе до поена, овог пута преко Ђи Су Парк.
Србија води само са 59:57 на нешто мање од четири минута до краја. Тајм-аут.
22:31 10.02.2022
34' Ништа није готово
Нови поени Јоване Ногић, али онда поново промашај, па изгубљена лопта Топузовићеве... Корејке то кажњавају и смањују на -6 – 58:52.
22:25 10.02.2022
32' Почела је 4/4
Промашују и Андерсон и Станковићева у првом поседу у четвртој четвртини, али ни Корејке не успевају да поентирају. У прва два минута Корејке постижу поен, а Српкиње два – 56:47.
22:18 10.02.2022
Крај 3. четвртине
Фуриозна завршница треће деонице за Србију! Шест поена у низу Црвендакићеве, а онда и асистенција за Ногићеву! На крају деонице Корејке гасе пожар преко Ан Ђин.
После три четвртине: Србија – Јужна Кореја 54:46.
22:10 10.02.2022
27' Промашај за промашајем
Чак два и по минута без иједног постигнутог поена, а онда тројка Хјеђин Парк. Сада идемо на тајм-аут Србије, 43:40.
22:05 10.02.2022
24' Тајм-аут Корејки
У последњих неколико минута игра се кош за кош. Србија води 43:37.
22:00 10.02.2022
22' Велика борба у наставку
Друго полувреме поенима отварају Станковићева и Андерсон, док Корејке промашују. Ипак, следи казна за грешку Ногићеве и промашај Станковићеве, па иде серија Корејки од 4:0.
Резултат је 39:34.
21:58 10.02.2022
Почело је друго полувреме
21:43 10.02.2022
Крај 2. четвртине
Србија поенима Крајишникове на асистенцију Андерсон долази до прве двоцифрене предности (+10), али Корејке одговарају серијом 4:0.
До краја друге четвртине Корејке су одиграле боље, налик ономе у првој деоници. Хјеђин Парк погађа тројку, а Ђи Су Парк два слободна бацања. Станковићева погађа на три секунде до краја.
На полувремену: Србија – Јужна Кореја 35:30.
21:34 10.02.2022
17' Коначно, Кореја постигла поен!
Коначно имамо прве поене за Корејке, после тачно шест и по минута игре у другој четвртини! После украдене лопте, Парк погађа тројку, али Србија муњевито одговара, тројку погађа и Ногић – 27:18.
21:29 10.02.2022
15' Сјајна игра Српкиња
Наше кошаркашице су потпуно затвориле Корејке, које после четири и по минута прве деонице нису постигле ниједан поен! У међувремену Чађо погађа тројку, Станковићева удара блокаду Парк, а онда иде полагање Андерсон.
24:15!
21:28 10.02.2022
13' Преокрет!
Поново неколико промашаја Српкиња на старту друге четвртине, али онда много боља игра у нападу. Четири поена Станковићеве и два Топузовићеве и имамо преокрет – 19:15!
21:18 10.02.2022
Крај 1. четвртине
Много промашаја на обе стране и у завршници прве четвртине. Мина Ђорђевић погађа за изједначење, али Парк узвраћа истом мером. На истеку прве деонице бележимо промашај Иване Катанић – 13:15.
21:15 10.02.2022
8' Коначно тројка Србије
Нови промашаји и после одмора. Ипак, серију противница прекида Јована Ногић тројком, па Корејке траже тајм-аут (11:13).
21:12 10.02.2022
6' Серија гостију
Србија је повела 8:7, али следи серија Корејки. По тројка Ким и Парк и то је +5 за гошће, а Марина Маљковић зове тајм-аут. 8:13.
21:07 10.02.2022
4' Промашаји на обе стране
Прву тројку на утакмици постижу Корејке, преко Лисеул Канг. Србија узвраћа после промашеног зицера, али и офанзивног скока Крајишникове. Доста промашаја на обе стране, па остаје 6:5.
21:05 10.02.2022
2' Миран почетак
Прве поене на утакмици постиже Тина Крајишник, али следи одговор преко Ђи су Парк. Следи минут и по без поена, а онда шут са полудистанце погађа Ивон Андерсон – 4:2.