Звезда „тројком“ против Чукаричког одговорила Партизану – малерозни Павков

© AP Photo / Darko VojinovicФудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду
Фудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022
Црвена звезда је у дербију 22. кола Суперлиге на Маракани лако изашла на крај са Чукаричким – 3:0 (1:0). Павков је начео „брђане“ голом у 16. минуту, али је само пет минута касније морао да напусти терен због разбијене главе.
У стрелце су се уписали и новајлија Охи и Драговић, па је Звезда пришла Партизану опет на пет бодова.
Одговорила је чета Дејана Станковића на рутинску победу Партизана у Нишу против Радничког (0:2), и то „тројком“ пред око 15.000 Делија на највећем српском стадиону.
Тим Саше Илића дошао је да игра фудбал и да се супротстави актуелном шампиону, али је Звезда преко Павкова већ у 16. минуту успела да дође до предности. Див из Бегеча је са 11 метара закуцао лопту иза леђа голмана Петровића.
Павков је најавио да би ово могло да буде његово пролеће, али је у 21. минуту уследио судар главама са Ендиајеом и морао је малерозни нападач због напукле аркаде и крваве главе да напусти терен пре времена.
Играло се отворено на обе стране, али су мреже до полувремена мировале. У наставку је Звезда „додала гас“, а посао јој је олакшао Дрезгић који је наивно у кратком року добио два жута картона, од којих други после приговора судији Минаковићу.
Играч више се и те како осетио, па су црвено-бели преко великог појачања Охија који је стигао с епитетом најбољег стрелца норвешког првенства, дуплирали предност у 76. минуту.
Само 180 секунди касније на асистенцију Катаије погодио је Драговић. Репрезентативцу Аустрије и искусном штоперу то је већ четврти гол у Суперлиги, што свакако радује тренера Станковића.
У 83. минуту је траву Маракане и дрес Звезде осетио Немања Мотика који је стигао из минхенског Бајерна, а заменио је Катаија.
Звезда је тријумфом над Чукаричким наставила потеру за лидером Партизаном, који ни после 22 одиграна кола не зна за пораз, а разлика је остала идентична – пет бодова.
Голман Партизана Александар Поповић против Гента - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022