Партизан кроз пакао до победе у Железнику

© Фото : АБА лига / КК Партизан / Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022
Кошаркаши Партизана после велике борбе, драме и преокрета успели су на гостовању да победе ФМП резултатом 86:80 (18:24, 22:22, 24:16, 22:18) у 20. колу АБА лиге.
После сјајне победе над Андором у Еврокупу, екипа Жељка Обрадовића морала је брзо да се окрене регионалној лиги где је чекао сусрет са ФМП-ом.
Од старта је Партизан на гостујућем терену деловао слабије у односу на домаћина који је направио серију од 5:0.
Црно-бели су стигли ту предност, али је ФМП брзо реаговао и поново вратио предност. Лоше Партизан игра одбрану, а домаћини константно то користе.
Прва деоница завршила се заостатком Партизана – 24:18.
Пуни самопоуздања ушли су домаћини и у другу четвртину, а Партизан је и даље био у проблему са дефанзивном игром и лошим шутом.
Пантер је убацио тројку и покушао је да разбуди екипу црно-белих, али је ФМП уз осцилације чувао предност.
Разиграо се у тим тренуцима и Трифуновић, али је Павићевић са друге стране узвраћао, па је и на крају полувремена Партизан губио – 46:40.
Са новом енергијом ушли су гости у трећу деоницу, а највише се истакао Трифуновић који је погодио нову тројку, а прати га и Пантер.
Одбрана црно-белих се појачала и стабилизовала и коначно је Партизан успео не само да изједначи већ и поведе.
У последњих десет минута игре екипа Жељка Обрадовића ушла је са вођством – 64:62.
Драма се одигравала у последњој деоници, а предност се константно смењивала. Пантер је направио велику грешку, али се врло брзо искупио, међутим погађали су и домаћи са друге стране.
Павићевић је у жару борбе направио пету личну грешку, а Партизан није успео да искористи оба слободна бацања.
Уписивао је Мур у првом полувремену промашаје, али када је најпотребније на минут до краја повећава предност свог тима на плус четири.
Партизанов пакао окончао је Ледеј са линије слободних бацања и донео победу црно-белима резултатом 86:80.
Најефикаснији код црно-белих био је Мур који је постигао 21 поен, пратио га је Пантер са 17. С друге стране, у табору ФМП из Железника истакли су се Тасић и Трифуновић са по 16 убечених поена, Радоњић је стао на 13.
Партизан је лидер АБА лиге са скором 16-3, док Црвена звезда има два меча мање и учинак 16-1.