Партизан лако утишао Чаир и везао 11. тријумф у Суперлиги

© Фото : ФК ПартизанФудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022
Фудбалери Партизана тријумфално су закорачили у пролећни део Суперлиге, јер су у Нишу савладали Раднички 2:0. Голове су постигли Рикардо Гомеш у 44. минуту и Слободан Урошевић у 85. минуту, те су црно-бели побегли Црвеној звезди на осам бодова, уз утакмицу више.
Црвено-бели од 17 часова дочекују Чукарички.
Партизан је стигао на Чаир као изразити фаворит и успео је ту улогу да оправда без већих проблема.
Од првог судијског звиждука главног арбитра Срђана Јовановића тим Александра Станојевића је кренуо у јуриш на сва три бода.
Средином првог полувремена догодила се језива сцена када је Стефан Митровић коленом налетео на главу голмана Александра Поповића који је завршио без свести. На сву срећу чувар мреже црно-белих је добро, пошто му је после прегледа у Клиничком центру Ниш констатован блажи потрес мозга.
Заменио га је Немања Стевановић, а прво полувреме је због поменутог прекида продужено чак седам минута. Ипак, пре него што ће почети да тече судијска надокнада на Чаиру, гости су преко Рикарда Гомеша успели да пронађу пут до мреже. Репрезентативац Зеленортских Острва погодио је маестрално главом на центаршут Квинсија Менига и био је то његов 19. гол у Суперлиги.
Мало је недостајало да после минут игре Партизан дуплира предност пошто је Никола Терзић левом ногом уздрмао унутрашњу стативу Дујмовићевог гола.
Поменутим резултатом отишло се на паузу. У наставку је виђена успаванка, Партизан је рутински чувао резултат, а нови гол виђен је у 85. минуту.
Слободан Урошевић био је најприсебнији у казненом простору Радничком, и после пречке коју је погодио Рикардо, успео је главом да пребаци голмана Дујмовића и да постави коначних 2:0.
Црно-бели после 22 одиграна кола Суперлиге имају 20 победа, од чега чак 11 у низу, уз два ремија и гол-разлику 59:6.
Марко Миловановић - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022
Марко је следећи црно-бели бомбардер: „За Партизан може да се игра само из љубави“