Срби бриљирали у Америци, али – узалуд! /видео/

© Фото : ФИБАНикола Јокић и Богдан Богдановић
Никола Јокић и Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2022
Српски кошаркаши Никола Јокић, Богдан Богдановић и Алексеј Покушевски забележили су сјајне партије у америчкој НБА лиги, али је све било узалуд – њихове екипе су изгубиле.
Јокић је забележио нови трипл-дабл од 23 поена (9/20), 16 скокова и 11 асистенција, али су Денвер Нагетси поражени од Бостон Селтикса са 108:102.
Актуелном МВП-у НБА лиге је ово био 77. трипл-дабл у каријери, 14. текуће сезоне, а умало је имао и неславни квадрипл-дабл пошто је утакмицу завршио са чак девет изгубљених лопти.
Денвер је имао шансу да дође до победе, поготово с обзиром на то да је имао седам поена предности у једном тренутку четврте четвртине.
Сама завршница била је јако лоша по Нагетсе, па је Бостон серијом од 9:1 успео да се одлепи и да меч рутински приведе крају.
Поред Јокића, код поражених истакли су се и Ерон Гордон са 17, Факундо Кампацо са 14 и Вил Бартон са 13 поена.
На другој страни најбољи су били Џејсон Тејтум са 24 поена, шест скокова и пет асистенција, Маркус Смарт са 22 поена, пет скокова и седам асистенција и Дерик Вајт и Роберт Вилијамс са по 15 поена.
Богдановић је имао 23 поена (8/14), пет скокова и четири асистенције, али је екипа Атланта Хокса изгубила од Сан Антонио Спарса са 136:121.
Атланта и Богдановић за противника су имали Сан Антонио у вероватно најбљем издању ове сезоне, пошто су после прве четвртине постигли чак 43 поена.
Хокси су успели да током трећег квартала са 24 разлике смање на 12, али питање победника ни у једном тренутку утакмице није било спорно.
Најбољи код победника био је невероватни Дежонте Мареј са 32 поена, десет скокова, 15 асистенција и четири украдене лопте. Келдон Џонсон је имао 26 поена и по пет успешних додавања и ухваћених лопти, док је 20 поена убацио Даријус Васел.
На другој страни, поред Богдановића, бележе се учинци Треја Јанга (18 поена, 11 асистенција), Данила Галинарија (16 поена, девет скокова) и Клинта Капеле (13 поена, 11 скокова).
Покушевски је убацио 15 поена уз шест скокова, али Оклахома Сити Тандер је изгубио од Филаделфија 76ерса резултатом 100:87.
Млади српски ас наставио је да користи прилику коју добија у последње време, а сада је на терену провео чак 30 минута.
Оклахома се добро држала у прва 24 минута, па је на полувремену било само +5 за фаворизованог ривала.
Ипак, уследила је фуриозна трећа четвртина, а разлика коју су стекли 76ерси је убрзо била недостижна.
Најбољи код победника био је Џоел Ембид са 25 поена и 19 скокова. Тајрис Мекси је додао 24 поена, а Тобајас Херис је имао 17 уз 11 скокова.
На другој страни најефикаснији је био Дерик Фејворс са 16 поена и девет скокова. Поред Покушевског 15 поена је постигао и Лу Дорт, док је 14 поена и 15 скокова имао Даријус Бејзли.