Јокића стигао умор, али га је МВП награда мотивисала да доминира против Орланда

© AP Photo / Tony GutierrezСрпски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Далас Меверикса
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Далас Меверикса - Sputnik Србија, 1920, 15.02.2022
Српски кошаркашки мајстор Никола Јокић пружио је још једну доминантну партију у НБА лиги, овога пута у победи Денвера над Орландом резултатом 121:111. Претходно је Сомборцу уручена МВП награда за јануар.
Видело се да је Јокић уморан због великог броја мечева и минута које проводи у игри, па је вероватно то разлог што је доста промашивао, што је атипично за њега. Пауза пред Ол–стар добро ће му доћи да „напуни батерије“ и сам тренер Мелоун назвао га је „ходајућим умором“.
Центар Денвера постигао је 26 поена, имао је 15 скокова уз седам асистенција и пет изгубљених лопти, али шут није био на нивоу.
Шутирао је Никола десет од 26 из игре, али га ато није спречило да по ко зна који пут буде централна фигура сусрета, играч око којег се све врти на паркету.
Денвер је уписао другу везану победу, а ка њој је трасирао пут практично већ после прве четвртине коју је решио у своју корист резултатом 29:14. Тих 15 разлике колико су Нагетси стекли у уводној деоници испоставиће се као кључни до краја сусрета.
Предност је у другој четвртини достигла максималних 22 поена, па је било јасно да Орланду нема повратка. Трудили су се гостујући кошаркаши да угрозе Денвер, али кад год би пришли на иоле прихватљиву разлику Јокић, Бартон, Грин и остали би успевали с лакоћом поново да се врате на двоцифрену разлику.
Осим српског интернационалца у Денверу су се истакли Вил Бартон и Џеф Грин са по 17 поена, док је Брин Форбс убацио један мање.
С друге стране, у табору Орланда бољи од осталих био је Картер са 25 поена и 12 скокова, док је Вагнер имао такође 25 поена уз осам скокова.
Тим који с клупе води Мајкл Мелоун има учинак од 32 победе и 25 пораза, те држи жесто место на табели Западне конференције, док је Орландо претпоследњи тим на Истоку са скором 13-46.
Никола Јокић био је део видео промоције „Дана заљубљених“ која је емитована пред старт сусрета, а том приликом стигао је да побере симпатије публике јер се нашалио.
„Дан заљубљених? Мрзим дан заљубљених (пауза). Добро ми иде ово, зар не?“, поручио је кроз осмех лидер Денвера.
Батлер о Јокићу: Не желим уопште да се бавим тиме
Кошаркашице Србије прослављају победу над Белгијом на Европском првенству - Sputnik Србија, 1920, 13.02.2022
Србија у Американки има новог лидера – срушен и Бразил!