Спектакл, па умало туча на „Маракани“: Звезда после драме избацила Раднички!

© Фото : ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде против Клужа
Фудбалери Црвене звезде против Клужа - Sputnik Србија, 1920, 16.02.2022
Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије након што су после спектакла, драме, а умало и туче у Београду савладали Раднички из Ниша после једанаестераца и 0:0 у регуларном току. Играч утакмице је, међутим, био голман гостију Филип Дујмовић.
Звезда је уз много више муке него што је било очекивано успела да савлада Раднички и настави поход ка одбрани трофеја.
По истеку регуларних 90 минута било је право чудо што барем један гол није виђен, а за све је најзаслужнији био Дујмовић који је на чувеној „Маракани“ пружио партију каријере, па црвено-бели нису успели да постигну гол ни после 21 шута у оквир гола.
Прва озбиљнија прилика виђена је већ у трећем минуту када је Охи са неколико метара шутирао право у голмана Дујмовића.
Црвено-бели су моментално наставили да притискају ривала, али је Дујмовић бриљирао, те у неколико наврата успео спаси гол свог тима.
Највећу прилику у том делу, али на целом мечу, Звезда је имала у 32. минуту. Млађовић је срушио Бена и досуђен је једанаестерац, али је нестварни голман Радничког успео да одбрани ударац Канге.
До краја првог полувремена домаћин је наставио да ређа шансе, али пролаза поред Дујмовића није било. Чувар мреже Нишија је првих 45 минута завршио са чак десет одбрана.
Друго полувреме није било ништа другачије од првог. Напади шампиона Србије су се ређали, али је Дујмовић и даље бриљирао.
Раднички је прву шансу имао тек после нешто више од сат времена игре, али је Борјан изузетно реаговао, па је остало 0:0.
Звезда је моментално наставила да напада и у 74. минуту Катаи је умало постигао гол. Дујмовић му је одбранио ударац, а Раднички је спасла и статива, уз сјајну реакцију Јамкама који је лопту избацио из гола после ударца Павкова.
До краја регуларног тога утакмице наставио се шоу Дујмовића, везиста гостију Лазар Јовановић је добио други жути, односно црвени картон, па се на крају отишло директно у пенал серију.

Пенали

Једанаестерци су почели одбраном, пошто је капитен Радничког Вујадиновић катастрофално извео пањенку, што је Борјан са лакоћом зауставио.
Катаи је са лакоћом погодио први пенал за црвено-беле, а онда је Борјан поново фантастично проценио ударац и одбранио шут Млађовића ногом.
Наду Радничком вратио је Родић, који је послао Дујмовића у једну, а лопту у другу страну. Међутим, само у стативу.
Борјан је и у трећем пеналу прочитао противника, али је Арсићев ударац био пребрз и прејак. Следећи је за Звезду одговорност преузео Иванић и донео нову предност својој екипи, после по три једанаестерца – 2:1.
На отварању четврте серије бриљантни Борјан је одбранио и трећи пенал, али Панков није успео да реши питање победника – Дујмовић му је одбранио.
За сламку спаса за Нишлије изборио се Штулић, након чега је кренуо да ућуткује навијаче Звезде, због чега је умало дошло до опште туче.
После неколико минута јурњаве по терену и паузе Штулић се извинио, добио црвени картон, а једанаестерци су се наставили. Павков је шутирао за победу, али је погодио пречку!
Међутим, краја драми није било – Борјан је одмах затим одбранио и четврти пенал вечери зауставивши Митровићев ударац, а победу Звезди је, коначно, донео Канга – исти играч који је промашио најстрожу казну у регуларном делу!
На крају, 3:2 за Црвену звезду после бољег извођења пенала.
Како је Месију одбрањен пенал? Голман Реала открио да је знао где ће Лео да шутне /видео/