Нова МВП партија Србина – Јокић асистирао за победу уз кисели осмех Карија /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2022
Денвер Нагетси победили су фаворизовани Голден Стејт тројком у последњој секунди – 117:116. Монте Морис убацио је тројку за тријумф, а асистенција је стигла од кога другог него од Николе Јокића, који је утакмицу завршио са 35 поена 17 скокова и осам асистенција.
Нова победа Нагетса, трећа у низу и нова МВП партија српског интернационалца који је блистао током читавог меча у којем су Нагетси углавном имали заостатак за Вориорсима,а али су на крају успели да славе. Јокић је погодио три тројке из пет покушаја, уз шут из игре од 54,2 одсто.
Прву четвртину Голден Стејт је решио у своју корирст резултатом 33:25, док су у другој тимови били прилично изједначени (30:29), па су на полувремену домаћини имали предност од девет поена – 63:54.
Најзаслужнији за предност Голден Стејта били су Стеф Кари и Клеј Томпсон, док су с друге стране тим из Колорада носили Никола Јокић и Брин Форбс.
Највећу предност Ратници су достигли у трећој четвртини када је на семафору био исписан резултат 60:46. Ипак, после тога је кренуло буђење Денвера, а јасно је да се у главној улози поново нашао маестрални Сомборац.
Управо су Нагетси на крају успели да добију трећу четвртину са пола коша разлике 25:24, и био је то увод у неизвесну последњу деоницу.
Како је време у Сан Франциску одмицало у мечу у којем је публика могла да ужива у врхунској кошарци, Денвер је „топио“ предност Голден Стејта и на крају се све свело на последњи напад у којем се решавало питање победника.
Стеф Кари је у тим тренуцима драму посматрао крај аут линије, његов Голден Стејт је имао предност 116:114, али је лопта била у поседу Денвера.
Наравно, акција је текла од Николе Јокића који је имао лопту у рукама, на себе је навукао двојицу противничких кошаркаша и уследила је асистенција ка Монтеу Морису који је непогрешив за три поена – 117:116.
Кари је био у неверици, кисели осмех који се крио иза заштитне гуме у зубима, док су Јокић, Морис и екипа били у трансу.
Стеф Кари је завршио утакмицу са 25 поена, с друге стране у табору Денвера уз Јокића који је на свом конту имао 35 поена, истакао се Брин Форбс са 22 поена уз четири тројке из седам покушаја. Морис је постигао 13 поена, Гордон десет уз девет скокова.
Српски репрезентативац Немања Бјелица је у поразу Голден Стејта учествовао са четири поена, три скока и асистенцијом.