Павков касним голом срушио Пролетер – Звезда остала у трци за титулу

© AP Photo / Darko VojinovicФудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду
Фудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2022
Фудбалери Црвене звезде тешком муком су победили Пролетер на „Карађорђу“ у 23. колу Суперлиге – 2:1 (1:0). Херој је био резервиста Милан Павков који је голом у 86. минуту обезбедио три бода црвено-белима. Звезда је тако остала у трци за титулу јер заостаје два бода за Партизаном уз утакмицу више, а наредне недеље на Маракани се игра вечити дерби.
Звезда је контролисала игру у првом полувремену, али је Пролетер био тај који је могао први да поведе на стадиону у Новом Саду.
Десни бек црвено-белих Кристијано Пићини био је неопрезан и оборио је Стефана Томовића, а судија Александар Живковић је оправдано досудио једанаестерац.
Најстрожију казну у 15. минуту извео је некадашњи фудбалер Партизана Никола Нинковић, али га је Милан Борјан „прочитао“ и зауставио је његов лош ударац, с обзиром на то да је лопта ишла по средини гола.
Борјанова одбрана, који је блистао у брањењу финала у Купу Србије против Радничког из Ниша, мотивисала је изабранике Дејана Станковића који су почели да "стежу обруч" око гола Пролетера и то им се исплатило.
Играо се 34. минуту када је Ел Фарду Бен затресао мрежу домаћина и управо се тим резултатом отишло на 15-минутну паузу.
Очекивало се да ће у наставку сусрета Црвена звезда успети да одржи или да повећа предност, како би што мирније дочекала 166. вечити дерби заказан за наредну недељу од 18 часова на Маракани, али је неочекивано уследила драма.
Шокиран је четвороструки узастопни шампион Србије у 61. минуту када је Стефан Томовић неометано погодио малу мрежу Борјановог гола.
Очајна реакција одбране Звезде, потпуно су били пасивни и допустили су Нинковићу да остави повратку Томовићу, који је из казненог простора шутирао кроз ноге Драговићу и лопта је завршила самом десном углу Борјановог гола.
У 68. минуту ушао је у игру Павков уместо Ел Фардуа Бена. Покушао је Павков са преко 30 метара у 82. минуту, а ли је Петрић успео да лопту пошаље преко пречке. Одличан покушај резервисте црвено-белих.
Испоставиће се да ће Павков израсти у хероја тешко изборене победе Звезде у Новом Саду. Нападач из Бегеча је у 86. минуту после идеалног центаршута Родића успео главом са шест метара да пошаље лопту у мрежу, за ерупцију одушевљења у црвено-белом табору.
Звезда поново дише за вратом Партизану који од 15.30 у Хумској дочекује Раднички Крагујевац, а разлика је тренутно два бода.
Подсетимо, наредне недеље од 18 часова на Маракани се игра 166. вечити дерби који би у великој мери могао да одлучи новог шампиона.