Јубилеј се претворио у агонију – постигла хет-трик аутоголова за пола сата /видео/

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2022
Женска фудбалска репрезентација Америке убедљиво је савладала Нови Зеланд - 5:0 (3:0), али је тај сусрет остао у сенци дешавања у првом полувремену. Наиме, Мекајла Мур, која иначе брани боје Ливерпула, постигла је хет-трик аутоголова у размаку од пола сата, што се вероватно никада у историји фудбала није догодило.
У периоду од петог до 36. минута малерозна Мекајла, којој је то био јубиларни 50. меч у дресу националног тима, у три наврата је успела да пошаље лопту у сопствени гол, па је селектор одлучио да прекине агонију и да је изведе из игре већ у 40 минуту.
Како у наставку сусрета није било фудбалерке Ливерпула на терену, тако су Американке успеле да постигну још само два гола и да славе са убедљивих 5:0.
Први гол Мекајла је скривила већ у петом минуту, када је десном ногом сместила лопту у даљи угао свог гола после центаршута са леве стране.
Само шездесет секунди касније уследила је нова несмотрена реакција једне од најискуснијих репрезентативки Новог Зеланда.
Већ тада се јасно видело колико јој све тешко пада, да би агонија достигла врхунац у 36. минуту када је левом ногом очајно интервенисала и поново је успела да матира сопственог голмана.
Фудбалери Партизана током дуела са Радничким из Крагујевца - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2022
Рутинска победа Партизана, али сви причају о ужасном старту Убипарипа /видео/
Фудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу 1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду - Sputnik Србија, 1920, 20.02.2022