Фудбалери ФК Партизан слабе гол Гомеша на утакмици против Спарте - Sputnik Србија

Два гола, па црвени – Рикардо одвео Партизан у осмину финала! /видео/

Фудбалери Партизана победом против прашке Спарте, укупним резултатом 3:1, пласирали су се у осмину финала Лиге конференција.
Црно-бели славили су у реваншу 2:1, а двоструки стрелац био је нападач Рикардо Гомеш. Једини гол за госте постигао је Хложек у завршници меча.
Гомеш је утакмицу покварио другим жутим картоном у 65. минуту, што значи да ће пропустити прву утакмицу осмине финала трећег по рангу европског фудбалског такмичења.
Тај детаљ бацио је мрљу на вероватно најбољу утакмицу Партизана у овој сезони, и то када је најважније, у реваншу европског купа и пред „вечити“ дерби у недељу.
Гомеш је ове сезоне вероватно најбољи фудбалер Партизана и екипи из Хумске биће тешке без њега у наредној фази такмичења.
Екипа Александра Станојевића одлично је отворила утакмицу и већ у шестом минуту дошла је до предности.
Здјелар је одузео лопту, затим ју је проследио до Рикарда који је ударцем левом ногом савладао голмана Спарте.
Партизан је наставио са добром игром, није пао, није се повукао после датог гола, и то му се исплатило.
Поново је у центру пажње био Гомеш који је овога пута ударцем главом послао лопту у мрежу противника.
До краја полувремена није било голова и црно-бели су били на 45 минута до пласмана међу шеснаест најбољих клубова Лиге конференција.
У наставку утакмице утисак је био да ће Партизан рутински привести меч крају, али у 65. минуту десио се поменути детаљ у ком је поново Рикардо био актер, овога пута у негативном контексту.
Судија из Бугарске показао му је други жути картон и до краја утакмице првопласирана екипа Суперлиге Србије играла је са играчем мање.
Спарта је то успела да искористи да смањи заостатак, али, то је било све што смо видели од екипе из Спарте.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
20:39 24.02.2022
Крај! Победа Партизана!
Пред 15.864 гледалаца Партизан је однео победу и пласирао се међу шеснаест најбољих клубова.
20:34 24.02.2022
Још четири минута фудбала у Хумској!
20:33 24.02.2022
90' – 2:1 – велика шанса за Партизан
Терзић је могао да постигне гол, али је закомпликовао и шанса је пропала.
20:28 24.02.2022
85' – 2:1 – драма у Хумској
Спарта смањила заостатак. Хложек је погодио.
20:24 24.02.2022
80' – 2:0 – последњих десет минута утакмице!
Ако прође Спарту, ово су потенцијални ривали Партизана у осмини финала:
Рома, Базел, АЗ Алкмар, Копенхаген, Фејнорд, Гент, ЛАСК, Рен.
20:19 24.02.2022
76' – 2:0 – Партизан се ближи осмини финала
Црно-бели добро одолевају са играчем мање. Равноправан су ривал.
20:12 24.02.2022
69' – 2:0 – стопостотна шанса за Менига!
Изашао је 1-на-1, али изгубио је баланс и шутирао преко пречке.
20:09 24.02.2022
65' – 2:0 – други жути, односно црвени картон за Рикарда Гомеша
Судија из Бугарске је казнио Гомеша другим жутим картоном јер је проценио да је Рикардо желео да исценира пенал...
20:04 24.02.2022
61' – 2:0 – прве измене у Партизану
Лазара Марковића мења Немања Јовић, док Марко Јевтовић улази уместо Натха.
20:02 24.02.2022
59' – 2:0 – шанса за Марковића!
Натхо га је сјајно пронашао, а Марковић је шутирао у ближи угао. Голман му је одбранио.
20:00 24.02.2022
57' – 2:0 – иницијатива Спарте
Боља игра гостију у другом полувремену, али то је донекле очекивано, пошто се Партизан повукао након што је дошао до укупно три гола предности, а два на овом мечу.
19:49 24.02.2022
46' – 2:0 – почело је друго полувреме!
Партизан све ближе пласману у осмину финала.
19:45 24.02.2022
19:31 24.02.2022
45' – 2:0 – крај првог полувремена!
Партизан на 45 минута до осмине финала!
19:27 24.02.2022
42' – 2:0 – опао темпо утакмице
Партизан је препустио средину терена противнику, али и даље има контролу над утакмицом.
19:23 24.02.2022
38' – 2:0 – слаб ударац Менига
Добра шанса за Партизан, али лоша реализација Менига.
19:19 24.02.2022
Сјајна атмосфера у Хумској
19:12 24.02.2022
27' – 2:0 – поништен нови гол Партизана
Вујачић је био у офсајду и остаје 2:0.
19:09 24.02.2022
24' – 2:0 – мајстор Рикардо Гомеш!
Сјајан ударац главом и Партизан је повео 2:0, и сада укупно има 3:0!
19:08 24.02.2022