Надал „почистио“ Медведева, Британац шокирао Циципаса!

© AP Photo / Eduardo VerdugoРафаел Надал прославља победу над Данилом Медведевим у Акапулку
Рафаел Надал прославља победу над Данилом Медведевим у Акапулку - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2022
У финалу турнира у Акапулку састаће се Рафаел Надал, који је победио Данила Медведева, и Кемрон Нори, који је елиминисао Стефаноса Циципаса.
Надал је савладао Медведева после два часа борбе, али са 2-0 у сетовима (6:3, 6:3).
Шпански тенисер је забележио пету победу у шест мечева против Руса, другу ове сезоне након што се у финалу Аустралијан опена вратио од 0-2 у сетовима и дошао до тријумфа.
Рафа у првом сету противнику није допустио да дође ни до једне брејк лопте и релативно рутински је дошао до вођства, иако је Медведев био достојан ривал.
У другом сету су до изражаја дошле пропуштене прилике – Надал је направио брејк у првом гему, повео са 2:0, а онда је кренуо да спасава брејк лопте.
Средином сета је у само два гема спасао чак 11 брејк лопти и задржао брејк предности, да би у деветом гему сета успео да се од 40:0 на ритерну извуче, те противнику одузме сервис и заврши посао.
Британски тенисер Кемрон Нори је изненадио Циципаса и дошао до победе од 6:4, 6:4 после сат и 19 минута борбе.
У првој деоници меча није виђена ниједна брејк прилика све до деветог гема, када је Нори дошао до прве шансе и моментално је искористио, а затим потврдио брејк са нулом.
У другом сету виђена је готово иста прича, само што је Циципас успео да пре тог деветог гема дође до једне брејк лопте, али је није искористио.
Финале Акапулка на програму је у ноћи између суботе и недеље.
Андреј Рубљов - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2022
Моћни Рус у финалу Дубаија
Новак Ђоковић Јиржи Весели - Sputnik Србија, 1920, 25.02.2022
„Новак ће ми променити каријеру“ – несрећа, вирус, све је иза Чеха који је победио Ђоковића