Дејан Радоњић – тренер КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Рампа Давидовца, кош Волтерса – Звезда срушила Фенербахче!

Кошаркаши Црвене звезде победили су Фенербахче 74:69 у одложеној утакмици 19. кола Евролиге.
У дворани Александар Николић виђена је драматична утакмица која је решена у последњем минуту.
Одлучујући кош постигао је Нејт Волтерс, а њему је претходила рампа Дејана Давидовца.
Ипак, у последњем минуту виђен је велики пропуст за записничким столом, пошто је исто време стајало чак седам секунди. Сат је стао на 53 секунде до краја.
Арбитри су то касније приметили, вратили су време, али ни то није помогло гостима из Истанбула.
Звезда је остварила десету победу у сезони (10-15), док је Фенербахче претрпео дванаести пораз (12-12).
Црвено-бели одлично су отворили утакмицу, серијом 7:0 најавили су добро издање, али, до краја четвртине нису успели да одрже ту предност.
Фенер се брзо вратио преко Букера и Гудурића и од средине четвртине па до краја гледали смо егал меч.
Имали су црвено-бели у једном тренутку двоцифрену предности (31:21), међутим, екипа Саше Ђорђевића и на то је имала одговор.
Огњен Добрић поентирао је на истеку првог полувремена и резултат на паузи био је 41:37.
И током треће четвртине гледали смо егал утакмицу, с тим што је Фенер успео да преузме моментум и први пут дође до предности.
Вођена је велика борба на терену и она се прелила у четврту четвртину. Кошеви су се тешко постизали, одбране су била сјајне и детаљи су одлучивали.
Уследила је драматична завршница у којој су хероји били Давидовац, због рампе, и Волтерс због коша на 25 секунди до краја за коначних 74:69.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
23:07 27.02.2022
22:55 27.02.2022
Победа Црвене звезде!
22:51 27.02.2022
40' – 72:69 – последњи минут!
Страшна рампа Давидовца! Волтерс поентира на 25 секунди до краја, 74:69.
Тајм-аут Ђорђевић!
Марко Гудурић није успео да погоди тројку, затим је посед припао Звезди и меч је завршен.
22:46 27.02.2022
39' – 72:69 – последња два минута!
Нандо де Коло није погодио, а после гледања снимка лопта је за Звезду.
Волтерс је промашио, али лопта је остала у поседу Звезде. Калинић је фаулиран и има два бацања. Погодио је оба, 72:69.
22:43 27.02.2022
38' – 70:69– драма у Пиониру!
Калинић доноси Звезди пола коша предности!
22:38 27.02.2022
36' – 68:66 – тројка Давидовца, Акпинар узвратио
Јако важан кош за Звезду, +5, 68:63.
Ипак, Акпинар враћа тројку, 68:66.
22:35 27.02.2022
35' – 65:63 – потпуни егал
Фенер је постигао први кош из игре, 65:63. Тврдо се игра у овим тренуцима, кошеви се јако тешко постижу.
22:31 27.02.2022
33' – 65:60 – одлична игра Звезде
Никола Ивановић поентира и полаже лопту у кош, 65:60.
Фенер је смањио преко пенала, 65:61.
22:26 27.02.2022
31' – 61:60 – почела је последња деоница
Кошем Николе Ивановића, 61:60.
Тајм-аут Ђорђевића у првом минуту ове четвртине.
22:24 27.02.2022
30' – 59:60 – крај треће четвртине!
Потпуни егал после три четвртине. Звезда је била већину четвртине у предности, али је Фенер успео да преокрене и улази у последњу деоницу са пола коша предности.
22:21 27.02.2022
29' – 57:58 – велика борба
Добрић је погодио једно од два бацања, 54:55. Кош Хазера, 54:58. Добрић враћа тројку, 57:58.
22:18 27.02.2022
27' – 51:53 – боља игра Фенера
Звезда је у кризи, Бартел је поново поентирао, 48:51.
Волтерс прекида серију екипе из Истанбула, 51:51. Нови поени Бартела, 51:53.
22:12 27.02.2022
25' – 48:49 – егал утакмица
Бартел је погодио и смањио на -3, 48:45. На другој страни Калинић је био непрецизан.
Погодио је и Пјер, 48:47. Потом Митровић није поентирао јер му је скинута лопта са обруча, уследила је контра и Букер је погодио, 48:49.
Тајм-аут Радоњић.
22:10 27.02.2022
23' – 48:43 – сјајна акција Звезде
Холинс је пробио, затим је асистирао Кузмићу који је снажно закуцао, 48:43. Звезда се одбранила, али потом није успела да поентира.
22:06 27.02.2022
22' – 44:43 – Пјер поправља промашај Гудурића, на исти начин поентира Кузмић
Кош после офанзивног скока, 41:41. Истом мером узвраћа Кузмић, 43:41.
Затим техничка грешка за Ђорђевића. Калинић је погодио слободно бацање, 44:41.
Гудурић је погодио оба бацања, 44:43.
22:04 27.02.2022
21' – 41:39 – почело је друго полувреме!
Марко Гудурић поентира на старту другог периода игре, 41:39. Звезди је истекло време и посед је за Фенер.
22:03 27.02.2022
21:47 27.02.2022
20' – 41:37 – сјајна акција за крај првог полувремена!
Марковић је пробио, затим је додао лопту до Добрића који је уз звук сирене погодио тројку, 41:37.
Крај првог полувремена.
21:43 27.02.2022
19' – 36:33 – потпуни егал
Дајшон Пјер погодио је тројку и Радоњић је затражио тајм-аут, 34:33. Кош Огњена Кузмића, 36:33.
21:40 27.02.2022
18' – 34:30 – тројка Марковића
Удвојили су Калинића, Марковић је остао сâм и погодио је тројку. Тајм-аут Ђорђевић, 34:28.
Бартел је поентирао, 34:30.