Рикардо Гомеш и Милан Родић - сукоб на вечитом дербију - Sputnik Србија

Звезда на погон Охија и Катаија победила Партизан! /видео/

Фудбалери Црвене звезде победили су Партизан 2:0 (2:0) у 24. колу Суперлиге Србије.
Изабраници Дејана Станковића са нова три бода смањили су заостатак на само -2 у односу на љутог ривала, те нас до краја шампионата очекује неизвесна борба за титулу.
Standings provided by SofaScore LiveScore
Звезда је до победе дошла головима Охија у 29. и Катаија у 42. минуту.
Виђен је добар фудбал у 166. „вечитом“ дербију, а из приложеног у претходној реченици види се да је меч решен у првом полувремену.
Од првог минута Звезда је била бољи, гладнији, ривал и чешће се налазила пред голом Александра Поповића.
Црно-бели су чекали контранападе и баш из такве једне ситуације могли су до гола.
Играо се 20. минут када су Пићини и Канга погрешили, лопта је дошла до Рикарда који лепо пронашао Менига, а овај је упутио ударац право у Борјана.
Девет минута касније стигла је казна. Срнић је додао лопту до Родића, а левом беку Звезде остављено је превише простора.
Упутио је одличан центаршут, Катаи је шутирао главом, а Поповић није успео да исконтролише лопту. Охи се нашао на правом месту и одбитак је проследио у мрежу Партизана.
На трибинама стадиона „Рајко Митић“ уследила је еуфорија и Звезда је ношена том енергијом наставила са добром игром.
Играо се 42. минут када је одбрана Партизана поново лоше, успавано, реаговала. Катаи је био потпуно сâм на једанаест метара од гола и снажним ударцем савладао је Поповића.
До краја полувремена виђен је мањи сукоб између фудбалера, али страсти су се брзо смириле и на паузу се отишло са два гола предности клуба из Љутице Богдана.
Друго полувреме протекло је у иницијативи Партизана. Темпо утакмице је потпуно опао, што је некако нормално јер је Звезда била задовољна резултатом.
Црно-бели су покушавали, али одбрана домаћина је била дисциплинована, добра и није било много озбиљних прилика.
Слабо је одиграла Звезда друго полувреме, била је потпуно повучена, и због тога је могла да буде кажњена, али чињеница је и да Партизан са оваквом игром није био равноправан ривал.
У завршници утакмице виђен је и црвени картон. Здјелар је био неопрезан и након старт над Беном добио је други жути картон, те су црно-бели дерби завршили са десеторицом на терену.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
20:00 27.02.2022
Крај утакмице!
Победа Црвене звезде у 166. вечитом дербију!
19:56 27.02.2022
91' – 2:0 – велика шанса за Иванића
Поповић је сјајно реаговао.
19:54 27.02.2022
90' – 2:0 – последњи минута утакмице!
Звезда ће остварити победу у 166. вечитом дербију.
Четири минута надокнаде!
19:51 27.02.2022
86' – 2:0 – црвени картон за Здјелара!
Други жути картон за везног фудбалера Партизана. Неопрезан старт и Партизан ће до краја меча бити са играчем мање.
19:48 27.02.2022
83' – 2:0 – слаб темпо у другом полувремену
Звезда је, очекивано, умртвила темпо и крупним корацима иде ка победи.
19:45 27.02.2022
80' – 2:0 – стрелац гола излази из игре
Милан Павков мења Охија. Потом је Бен ушао уместо Катаија.
19:41 27.02.2022
76' – 2:0 – пета промена Станојевића
Талентовани Миловановић је ушао уместо Гомеша.
19:37 27.02.2022
72' – 2:0 – Борјан сигуран
Марковић је упутио оштар центаршут, а голман Звезде је добро реаговао.
19:36 27.02.2022
70' – 2:0 – солидан покушај Саничанина
Штопер Партизана гађао је главом и лопта је завршила мало изнад пречке.
19:32 27.02.2022
67' – 2:0 – промена у Звезди
Дејан Станковић и Александар Станојевић пред 166. вечити дерби - Sputnik Србија
Панков је заменио повређеног Родића.
19:29 27.02.2022
64' – 2:0 – лош фаул Канге, Јојић оборен
Канга је добио и жути картон.
19:24 27.02.2022
59' – 2:0 – фудбалери Партизана тражили пенал
Неспретно је реаговала одбрана црвено-белих. Играчи Партизана сматрали су да је лопта ударила у руку фудбалера Звезде, на шта је Јовановић одмахнуо главом.
19:23 27.02.2022
56' – 2:0 – Јевтовић и Родић у дуелу
Судирали су се главама и због тога је прекид трајао нешто мало више од једног минута.
19:19 27.02.2022
54' – 2:0 – солидан покушај Јојића
Убацио се добро, али непрецизно је шутирао главом.
19:18 27.02.2022
Бакљада на јужној трибини – навијачи Партизана - Sputnik Србија
Бакљадом су одговорили и са југа.
19:16 27.02.2022
50' – 2:0 – Партизан боље отворио друго полувреме
Активнији су, агресивнији... Звезда за сада повучена.
19:14 27.02.2022
На старту другог полувремена виђена је велика бакљада на северу
Бакљада на северу – 166. вечити дерби - Sputnik Србија
19:13 27.02.2022
48' – 2:0 – први прекид
Канга је на терену, у боловима. Кажњен је Јевтовић који је по уласку у игру добио жути картон.
19:10 27.02.2022
46' – 2:0 – почело је друго полувреме