Доминација Јокића – и потез који је одушевио Америку /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић немоћан против Пеликанса
Српски кошаркаш Никола Јокић немоћан против Пеликанса - Sputnik Србија, 1920, 28.02.2022
Српски кошаркаш Никола Јокић и његови Денвер Нагетси разбили су Портланд Трејлблејзерсе, а после меча сви причају само о једном потезу.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси.
Денвер је победио Портланд на гостовању резултатом 124:92 и уписао шести тријумф у низу.
Јокић је завршио меч са чудном статистиком од осам поена, 18 скокова и 11 асистенција, а за цео меч, односно 26 минута на паркету, узео је само пет шутева (3/5).
Током три четвртине колико је провео на терену углавном је разигравао саиграче, а једна његова асистенција запалила је друштвене мреже, толико да је коментар поставио и званични канал НБА лиге.
„Ово је било изузетно, чак и за Јокића“.
Денвер је питање победника решио практично на полувремену, а екипа која је без Демијана Лиларда и Јусуфа Нуркића због повреда, односно Си Џеја Меколума који је трејдован, није имала снаге да се врати.
На великом одмору било је +17, домаћин је смањио заостатак за поен у трећем кварталу, али су Нагетси додали гас у последњој четвртини и завршили са +32.
Поред Србина, најбољи у Нагетсима био је Џамајкл Грин са 20 поена и десет скокова.
Демаркус Казинс је имао 19 поена, осам скокова и шест асистенција, Брин Форбс је додао 17 поена, док су по 14 имали Ерон Гордон и Џеф Грин.
На другој страни истакли су се Енферни Сајмонс са 16 поена и четири асистенције и Џру Јубенкс са 13 поена и десет скокова.