Алекса Аврамовић - Sputnik Србија

Аврамовић водио Србију до победе у Словачкој!

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је Словачку у гостима у оквиру квалификација за Светско првенство резултатом 71:63. Србија је остварила трећу победу у квалификационој групи, а најзапаженији био је плејмејкер Алекса Аврамовић са 24 поена.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси.
Србија је имала вишак од 13 поена на полувремену, али је потом дозволила ривалу да се готово потпуно врати у меч и добије наду за преокрет.
Ипак, Аврамовић, иако са повредом носа због које носи маску, одиграо је у одличном ритму цео меч и у финишу је одбраном и поенима сачувао победу Србије.
Србија је сјајно отворила утакмицу, доминантни су на центарским позицијама били Марко Јагодић-Куриџа и Душан Ристић, а значајан допринос у готово свим статистичким параметрима дали су Никола Јовић и Алекса Аврамовић.
Одлично је деловао српски тим, сарадња унутрашње и спољашње линије је била на завидном нивоу, а са таквом игром се наставило и у другој деоници, где је публика могла да види специјалне акције селектора Светислава Пешића.
Две од њих је тројкама искористио Бориша Симанић, подсетивши на акције које је Пешић у Барселони креирао за Николу Миротића па је српски тим на полувреме отишао са 13 поена вишка.
Словачка је у другој деоници показала како жели да нападне Србију – тројкама, одлично је одговарао Аврамовић, а трећа је донела још жустрију игру домаћих која је смањила разлику на седам поена до краја четвртине.
Домаћи су смањили чак и на пет поена, али је српски тим одличним реакцијама у одбрани и новим тројкама успео да одбије напад, врати двоцифрену разлику.
Меч, пак, није решен пре последња два минута – неколико лоших напада Србије је омогућило Словачкој поново да се приближи што је био знак за селектора Пешића да затражи минут одмора за финални договор.
„Одиграјте најбољи напад!“, поручио је Пешић својим изабраницима, одговор је био шут Алексе Раданова, али је резултат био кош за Словачку.
Одговор је имао Аврамовић, поготком и одличном одбраном за враћање разлике на осам поена на 35 секунди до краја дуела.
Плејмејкер Партизана је био најбољи у српском тиму са 24 поена и шест асистенција, а убацио је и пет тројки.
Сјајно га је пратио млади Никола Јовић са 13 поена и седам скокова, Душан Ристић је имао 12, а Бориша Симанић девет поена из три тројке.
На другој страни Владимир Броџијански је имао 22 поена, Марек Долежај је додао 17, а Ричард Кернер десет поена.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
19:35 28.02.2022
40' – Крај! Победа Србије!
Уз малу драму, али и јако битну за младе играче, Србија је стигла до значајне победе у квалификацијама за Светско првенство.
Истакао се Алекса Аврамовић са 24 поена, млади Никола Јовић је убацио 13, Душан Ристић 12, а Бориша Симанић девет поена.
19:29 28.02.2022
39' – Аврамовић!
Лош напад и кош Словачке праћен је добром реакцијом Аврамовића на обе стране.
Србија води 71:63.
19:23 28.02.2022
36' – Симанић!
Још једна тројка, Србија иде на вишак од 12 поена – 69:57.
19:20 28.02.2022
35' – Аврамовић!
Нова тројка за 66:57!
19:19 28.02.2022
34' – Блокаде!
Петрушев па Јовић, Србија брани свој обруч и води са 63:55.
19:14 28.02.2022
32' – Србија одржава предност
Словачка се „спустила“ на пет поена, али су уследили нови поени српског тима – 62:55.
19:10 28.02.2022
30' – Словачка „дише за вратом“!
На крају треће четвртине свега седам поена вишка за Србију – 60:53.
19:04 28.02.2022
27' – Словачка се вратила!
Нова тројка и само шест поена предности за Србију – 56:50.
19:02 28.02.2022
26' – Словачка топи разлику
Србија има свега девет поена вишка – 56:47.
18:56 28.02.2022
23' – Јовић!
Још једна тројка – 50:34!
18:55 28.02.2022
22' – Трифуновић!
Тројком отвара Србија трећу деоницу – 47:34.
18:40 28.02.2022
Сјајна Србија!
Србија је сјајно одиграла полувреме, држала је утакмицу у контроли чак и када су Словаци кренули да погађају тројке.
Феноменално је одговорио Аврамовић са три тројке у финишу четвртине за укупно својих 15 поена.
18:38 28.02.2022
20' – Аврамовић!
Још две тројке сјајног плејмејкера Србије – 44:31 за Србију!
18:33 28.02.2022
18' – Аврамовић!
Тежак напад Србије, али се сјајно снашао плејмејкер Србије и погодио уз фаул да би потом погодио и тројку за 38:26.
18:29 28.02.2022
16' – Словачка прети...
Боља одбрана, бољи и шут, Србија има проблем у организацији напада.
Разлика је смањена на 32:25.
18:24 28.02.2022
14' – Бориша!
Нова тројка, 32:24 за Србију!
18:23 28.02.2022
13' – Долежај прети...
Трећа тројка словачког шутера – 29:24.
12' – Тројка!
Симанић као Миротић – тројка за 29:21.
18:16 28.02.2022
10' – Сјајна игра Србије!
Има и шутева, има и игре под обручима, све функционише у српском тиму који после прве четвртине води са 26:16.
Истакли су се Ристић са десет и Јовић са осам поена, док је Аврамовић уз три поена имао и четири асистенције.
18:13 28.02.2022
8' – Стижу тројке...
Словачка проналази шут, трећа тројка у четвртини, али је одговорио Јовић.
Србија води 24:13.