Покушевски пунио колоне, закуцавање сезоне Мемфисовог чаробњака /видео/

© AP Photo / Brandon DillАмерички кошаркаш Џа Морент
Амерички кошаркаш Џа Морент  - Sputnik Србија, 1920, 01.03.2022
Алексеј Покушевски одиграо је солидну утакмицу у поразу Оклахоме од Сакрамента, док је на мечу Мемфиса и Сан Антонија виђено закуцавање сезоне у режији Џа Морента.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси.
Покушевски је наставио са добрим издањима откако се вратио из Џи лиге и ако настави овако до краја сезоне добијаће још више прилика.
Талентованог српског кошаркаша није најбоље служио шут (4/12), али је зато радио све остало на терену. Утакмицу је завршио са девет поена, осам скокова, пет асистенција, две украдене лопте и две блокаде.
Покушевски је на терену провео 26 минута, имао је добар утицај на игру, али недовољан да би Оклахома избегла убедљив пораз од Сакрамента.
Кингсе су до тријумфа предводили Фокс са 29 поена и десет асистенција, Лајлс са 24 поена, Барнс је додао 23, а Сабонис је имао 14, 16 скокова и седам асистенција.
Сакраменто има скор 23/40, док је Оклахома на 19/42.
Нешто пре ове утакмице виђен је окршај између Мемфиса и Сан Антонија.
Гризлиси су славили 118:105, а вече је потпуно припало плејмејкеру Мемфиса – Џа Моренту.
Не само што је извео закуцавање сезоне и погодио немогући шут на истеку полувремена, Морент је поставио лични рекорд и рекорд франшизе по броју датих поена.
За 34 минута на паркету постигао је 52 поена, из игре је шутирао невероватних 22/30, а уз то је имао седам скокова и две асистенције.
Такође, у првом полувремену извео је закуцавање сезоне када је на „постер“ ставио центра Сан Антонија – Јакоба Пелтла.
Ту није био крај његовим „лудоријама“, пошто је у завршници полувремена погодио невероватан шут из ћошка, што сте могли да видите из приложеног горе.