Богдан је био изузетан, али је његов тим прокоцкао +17! /видео/

© AP Photo / Winslow TownsonБогдан Богдановић и Џејсон Тејтум
Богдан Богдановић и Џејсон Тејтум - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2022
Српски кошаркаш Богдан Богдановић забележио је сјајну партију, али су његови Атланта Хокси доживели невероватан пораз од Бостон Селтикса.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси.
Богдановић је у ноћи између уторка и среде забележио учинак од 25 поена (10/16), четири скока и три асистенције.
Међутим, Бостон је направио сензационалан преокрет и на крају дошао до победе резултатом 107:98.
Атланта је боље ушла у меч, а пут ка победи јој се отворио када се Џејлен Браун повредио после само неколико минута.
Имали су Хокси +17 у другој четвртини, на паузу су отишли са +14, али је одмах по почетку другог полувремена уследила огромна серија Селтикса од 14:0.
Атланта се борила све до краја треће деонице, а у четвртој је Бостон преузео ствари у своје руке и није допустио противнику ни да се понада да ће доћи до новог преокрета.
Најбољи код победника био је Џејсон Тејтум са 33 поена, осам скокова и седам асистенција.
Дерик Вајт је убацио 18 поена уз пет асистенција. Грент Вилијамс је имао 18 поена и седам скокова, док је 16 поена, шест скокова и четири асистенције уписао Маркус Смарт.
Атланту је водио Треј Јанг са 31 поеном и шест асистенција, а поред Богдановића двоцифрен је био и Данило Галинари са 12 поена и осам ухваћених лопти.