Звезда преко „крова“ до врха Суперлиге, чека се одговор Партизана /видео/

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
На крилима тријумфа у 166. вечитом дербију (2:0) Црвена звезда је савладала Вождовац резултатом 3:0 (1:0) на популарном „крову“ и винула се на врх табеле Суперлиге. Црвено-бели су тренутно испред Партизана са бодом предности, али и утакмицом више, с обзиром на то да црно-бели од 17 часова и пет минута дочекују Младост.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одисејa“ (odysee.com).
Тим Дејана Станковића ушао је као апсолутни фаворит у утакмицу 25. кола Суперлиге на гостојућем терену против Вождовца.
Играло се отворено од самог почетка сусрета, али су мреже мировале све до 34. минута када је погодио Мирко Иванић за вођство Звезде.
Управо се поменутим резултатом отишло на 15-минутну паузу. У наставку сусрета на стадиону на крову ТЦ Вождовац, четвороструки узастопни шампион Србије успео је лако да упише нова три бода.
Прво је Александар Катаи маестрално погодио из слободног ударца у 59. минуту, разгалиивши Делије које су биле смештене на трибини иза гола Вождовца, да би тачку на „и“ ставио Охи Омоиџуанфо поготоком у 66. минуту.
Звезда је тако стигла до 21. тријумфа после 25 одиграних кола и има 66 бодова, док другопласирани Партизан са утакмицом мање има 65 бодова.
Чета Александра Станојевића може експресно да одговори, с обзиром на то да већ од 17 часова и пет минута, дочекује Младост у Хумској, где ће морати да видају ране због пораза у дербију.
Горан Плави Стевановић – нови селектор У21 репрезентације Србије - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
Легенда Партизана има тежак задатак – да врати Орлиће у врх европског фудбала
Андреа Ањели и Александар Чеферин - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
Богати спремају нови пуч, али се један битан човек противи: „Паралелни универзум“
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 02.03.2022
Влаховић дочекан срамним увредама и морбидном кореографијом, али одлази с победом! /фото, видео/