Партизан није избегао драму, али се вратио испред Црвене звезде! /видео/

© Фото : ФК ПартизанРикардо Гомеш, фудбалер Партизана, у дуелу са играчима Младости
Рикардо Гомеш, фудбалер Партизана, у дуелу са играчима Младости - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
Фудбалери Партизана савладали су Младост на домаћем терену резултатом 2:0 у 25. колу Суперлиге Србије и тиме се експресно вратили на прво место табеле.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одисејa“ (odysee.com).
Партизан је прескочио Црвену звезду, која је на неколико сати била прва после тријумфа над Вождовцем.
Црно-бели су сјајно одговорили након пораза од вечитог ривала у прошлом колу, иначе првог неуспеха у сезони, и вратили се на победнички колосек, односно +2 у односу на Звезду.
Прво полувреме прошло је без превише узбуђења, уз по један повик за пенал на обе стране.
Све се променило у 42. минуту када су изабраници Александра Станојевића успели да пробију бедем Лучана.
Марковић је сјајно центрирао, а Гомеш је ударцем главом од стативе донео предност домаћину од 1:0.
Партизан није дуго чекао да дуплира предност и мање-више осигура победу у данашњем дуелу.
До другог гола дошло је већ у 54. минуту, када је после опсаде гола противника Јојић уз много лакоће дошао до мреже противника и поготка, за 2:0.
После другог гола ритам је значајно опао. Партизан је нападао чешће и стварао полушансе, али су мреже мировале.
Међутим, мања драма догодила се у 88. минуту.
Бојовић је успео да матира Поповића и да смањи заостатак своје екипе на 2:1.
Ипак, црно-бели нису допустили противнику да на шокантан начин дође до бода, иако су направили велику грешку у самој завршници.
После грешке Милетића изузетну прилику имао је Обрадовић, али је промашио зицер и спасао противнички тим.
У наредном колу, 6. марта, Партизан гостује Спартаку у Суботици, након чега у четвртак иде у Ротердам на мегдан Фејнорду у Лиги конференција, док Младост 8. марта дочекује Вождовац у Лучанима.