Бљесак Србије у Зрењанину – срушена Шведска!

© Фото : Рукометни савез СрбијеРукометашице Србије и селектор Урош Брегар
Рукометашице Србије и селектор Урош Брегар - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
Рукометашице Србије оствариле су победу против фаворизоване Шведске резултатом 24:21 у квалификацијама за Европско првенство.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одисејa“ (odysee.com).
Српкиње су уписале други тријумф у другом кругу квалификација, након победе над Турском и пораза од Исланда.
Наше рукометашице су направиле велики успех савладавши једну од бољих европских селекција – четвртфиналисту Светског првенства и полуфиналисту Олимпијских игара – чиме су оствариле и крупан корак ка коначном пласману на Европско првенство.
Реванш ове две селекције, односно дуел четвртог кола Групе 6, на програму је за два дана, 5. марта.
Српкиње су добро ушле у дуел и стекле предност од првог минута, а исту чувале све до краја полувремена.
Изабранице Уроша Брегара имале су и +4, али се на паузу отишло са +1 – 10:9.
Предност Србије поново је благо порасла по наставку утакмице, али су Швеђанке успевале да одолевају томе да разлика буде недостижна.
Успеле су по уласку у последњих десет минута да приђу на -2, али, онда...
Гол одлуке је вероватно постигла Јелена Лавко, из седмерца на три минута до краја, када је после серије Швеђанки вратила Српкињама великих +3, да би у наредном нападу Јована Рисовић дошла до одбране и ситуацији један на један, а онда скинула још неколико зицера Швеђанкама до краја утакмице.
Рисовићева је на крају имала чак 17 одбрана, док су најбоље голгетерке у репрезентацији Србије биле Лавко са шест, Марија Петровић са пет, Сања Радосављевић са четири и Јована Стоиљковић са три гола.
На другој страни истакла се невероватна Натали Хагман са чак десет голова из 12 покушаја. Пратиле су је Лин Блом, Јамина Робертс, Мелиса Петрен и Ема Линдквист са по два поготка.