Звезда после неочекиване драме до освете Басконији!

© Фото : КК Црвена звездаКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2022
Кошаркаши Црвене звезде савладали су Басконију резултатом 86:83 у 28. колу Евролиге после неочекивано драматичне завршнице, чиме су се осветили за пораз од 19 разлике из ранијег дела сезоне.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одисејa“ (odysee.com).
Звезда је су поправила учинак у Евролиги на 9-12, док је Басконија пала на 7-15, према новој табели у којој нема суспендованих руских тимова.
Звезду сада очекује вечити дерби у АБА лиги против Партизана 6. марта, док се у наредном колу ЕЛ састају са Реал Мадридом, 8. марта у Београду.
Звезда је изузетно лоше почела утакмицу, и офанзивно и дефанзивно, а шпански тим је то успео да максимално искористи.
Предност гостију веома брзо је била двоцифрена и на крају прве деонице било је чак -13 (13:26).
Буђење изабраника Дејана Радоњића било је резервисано за другу деоницу, а све је кренуло од секвенце Ивановића, који је погодио шут са дистанце и изборио фаул у нападу.
Уследила је серија домаћина од чак 12:0 и право ниоткуда дошло се до егала после свега неколико минута, а дворану Пионир је на ноге дигао Огњен Добрић атрактивним закуцавањем.
До краја првог полувремена виђена је велика борба на обе стране, а све време се играло у егалу.
Митровић је већ на паузи био двоцифрен са чак 12 поена у другом кварталу, а црвено-бели су успели да надокнаде максималних -16 и да на паузу оду са 41:41!
Прво вођство Звезде дошло је на старту друге деонице, коју је Никола Калинић отворио својим првим поенима на утакмици.
Митровић је наставио да игра сјајно, одбрана српског тима била је на изузетном нивоу, а то је донело серију од 9:0 и +9 за домаћина.
Ипак, Басконија се није предавала, па се убрзо вратила у егал, у завршници треће деонице Ивановић је добио неспортску.
На крају треће четвртине дошло је до новог великог преокрета, овог пута на страну гостију, који су надокнадили -9 и водили – 55:56.
Оно што је донело највећу превагу у четвртој деоници биле су тројке. Неколико у низу за црвено-беле одвело нас је на +8, иако је и Басконија погађала неке тешке шутеве.
Невен Спахија, тренер Басконије, добио је техничку на 1.38 до краја и Звезда је на минут до краја имала +10.
Међутим, дошло је до неочекиване драме.
На 26 секунди до краја Митровић је погодио оба бацања за +6, али је Фонтекио погодио тројку о таблу, Волтерс затим промашио оба бацања, а одједном је шпански тим имао напад за изједначење.
Тада се као херој показао Огњен Добрић, који је украо лопту из руку противника при шуту за три, да би победу закуцао Остин Холинс у контри.
Најбољи у српском клубу био је Нејт Волтерс са 17 поена уз четири асистенције. Лука Митровић је додао 18 уз пет ухваћених лопти, док је Остин Холинс имао 12 поена, а Никола Калинић имао 11 поена и по четири скока и асистенције.
На другој страни најбољи је био поменути Фонтекио са 19 поена, осам скокова и четири асистенције.
Истакли су се и Вејн Болдвин са 18 поена и пет асистенција и Џејсон Грејнџер са 15 поена и седам асистенција.