Српкиње поражене у Шведској

© Фото : Рукометни савез Србије / IHF/RFEBM - J. NavarroРукометашице Србије
Рукометашице Србије - Sputnik Србија, 1920, 05.03.2022
Женска рукометна репрезентација Србије поражена је од Шведске са 33:25 у четвртом колу квалификација за Европско првенство.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
Екипа селектора Уроша Брегара је пре два дана успела да савлада Шведску у Зрењанину, али у гостима није поновила добар резултат.
Шведска је била далеко бољи ривал у реванш мечу и селекција Србије је само једном имала вођство током првог полувремена (11:10).
Без обзира на то, Србија је била у игри све до финиша полувремена, али је Шведска на полувремену имала вођство од 17:14.
Шведска је у наставку потпуно преузела контролу над утакмицом и уписала убедљиву победу.
Најефикаснија у победничком саставу била је Јамина Робертс са осам голова, два мање је уписала Хелен Џени Карлсон, а у српском тиму боље од осталих биле су Јелена Агбаба са четири и Сања Радосављевић са три поготка.