Ливерпул је навијао за Јунајтед, али је Сити показао ко је газда Манчестера

© REUTERS / CRAIG BROUGHКевин де Брујне
Кевин де Брујне - Sputnik Србија, 1920, 06.03.2022
Манчестер сити декласирао је Јунајтед у градском дербију резултатом 4:1 (2:1), чиме је поново побегао Ливерпулу на плус шест после 28 одиграних кола Премијер лиге.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
Ливерпул је победио Вест Хем у суботу минималним резултатом и пришао је Ситију на само три бода заостатка уз утакмицу мање.
Уследио је дерби Манчестера у којем су „редси“, вероватно по први пут, били приморани да навијају за највећег ривала Јунајтед. Ипак, ни то није помогло јер је казнена експедиција Пепа Гвардиоле одржала час фудбала „црвеним ђаволима“.
Свега пет минута било је потребно Кевину де Брујнеу да матира Де Хеу, чиме је нјављена голеада на стадиону Етихад.
Рано вођство није сломило Јунајтед који је, ослабљен неиграњем прве звезде Кристијана Роналда због лакше повреде, успео да стигне до изједначења после милиметарски прецизног ударца из колена Џејдона Санча.
Бивши фудбалери Ситија и Дортмунда није превише славио тај погодак због поштовања према некадашњем клубу.
Сити је наставио да диктира дешавања на терену и као плод такве игре уследио је нови погодак у мрежи гостију у црвеним дресовима. Поново је кобан по Јунајтед био Белгијанац Де Брујне.
У другом полувремену Манчестер јунајтед је константно био у подређеном положају и само је било питање којим резултатом ће разбијена чета Ралфа Рагника напустити Етихад.
Ријад Марез је са два гола поставио коначних 4:1, показавши да је Сити газда Манчестера и да је светлосним годинама изнад Јунајтеда када је игра у питању.
То осликава и сув статистички податак, према којем је Сити током 15 минута паузе у другом делу сусрета имао посед лопте 92 одсто, наспрам мизерних осам одсто на конту Јунајтеда.
„Грађани“ имају 69 бодова из 28 утакмица, док је другопласирани Ливерпул одиграо утакмицу мање и има 63 бода, трећепласирани Челси има 53 бода.