Чудесни Србин – Никола поново писао историју америчке кошарке /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 07.03.2022
Никола Јокић још једном је показао да за њега не постоје границе! Српски ас поново је водио Денвер до победе, овога пута после драме и продужетка у двобоју са Њу Орлеанс Пеликансима резултатом 138:130 (124:124). Центар Нагетса остварио је 17. трипл дабл учинак у сезони, а укупно 74. у најјачој лиги света.
Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму, који нико не може да угаси, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).
Податак који на најбољи могући начин дочарава доминацију Србина у Америци огледа се у томе да је Јокић постигао чак 30 поена у последњој четвртини и током продужетка, чиме је директно утицао да његов тим слави у трилер завршници.
Прошлосезонски МВП регуларног дела и човек који тренутно води у трци за најкориснијег играча, провео је на паркету готово 43 минута и имао је невероватан утицај на игру Денвера.
Постигао је 46 поена, шутирао је 16/22 из игре, 3/5 за три поена, 11/12 слободна бацања, имао је 12 скокова и 11 асистенција. На све то треба додати три украдене лопте и четири блокаде. Проценат шута високих 73 одсто!
Јокић је постао први кошаркаш у НБА лиги са фантастичним учинком откако је уведено праћење блокада и украдених лопти у статистичке колоне.
Такође, професор кошарке из Сомбора је ушао у историју и стао је раме уз раме са легендарним Вилтом Чемберленом када су у питању кошаркашки са 45+ поена уз проценат шута од бар 70 досто.
Нагетси су одлично отворили сусрет против Њу Орлеанса и већ после уводне деонице имали су двоцифрену предност 35:19, а Јокић је на свом конту имао осам поена, два скока и четири асистенције.
У другој четвртини дошло је до пада у игри „грумења“ што су Пеликанси искористили да се резултатски врате у меч, те се на одмор отишло резултатом 62:57.
Одмор је више пријао Њу Орлеансу који је и у трећој деоници био силан и славио је резултатом 37:22, те су се ствари на паркету у потпуности промениле у корист гостију.
Али, није Никола Јокић дозволио да Нагетси остану без победе у мечу у којем су били фаворити.
Србин је почео да затрпава кош ривала, а опасно се закувало у последњем минуту сусрета када је Денвер имао четири поена заостатка – 118:122. Чинило се да су тада арбитри на страни Њу Орленаса. Јокић је убацио два слободна бацања и досуђен му је фаул у нападу.
Ипак, српског аса и Денвер то није избацило из такта. Јокић је у самом финишу регуларног дела успео да постигне кош, када је практично Ернагомеса унео у кош. Чинило се да је поентирао уз фаул и да је заслужио додатно слободно бацање, али судије нису тако мислиле. Кош није признат, па је центар Денвера морао на линију пенала.
Убацио је оба и ушло се у продужетак. Током додатних пет минута Нагетси су били бољи тим и на крају су однели заслужену победу. Резултатом 14:6 добили су додатни период, а Никола Јокић је постигао половину поена свог тима и трасирао му пут ка тријумфу.
Денвер је отао шести тим на табели Западне конференције, до је Њу Орлеанс десети.